“Nadejdzie lepszy czas” – nowa płyta Patrycji Kamoli

Wokalistka i kompozytorka Patrycja Kamola promuje swoją płytę pt. “Nadejdzie lepszy czas”.  Tytułowy utwór to najnowszy singiel wokalistki, do którego powstał teledysk.

Patrycja Kamola ma za sobą ponad 200 koncertów, zrealizowała kilkanaście własnych projektów muzycznych, brała udział w sesji nagraniowej wielu wydawnictw muzycznych, a obecnie promuje swoją najnowszą płytę: „Nadejdzie lepszy czas”.

Utwór odsłania nieco inną stronę muzycznych poszukiwań wokalistki.  Tym razem Patrycja odeszła od jazzowych upodobań. Wciąż jednak mamy do czynienia z muzyczną swobodą i żywym brzmieniem. To po prostu pozytywny utwór na letni czas.

“Moja nowa płyta, która pod koniec czerwca ukazała się na rynku, to muzyczna popowa niespodzianka” – mówi Patrycja Kamola. “Po sukcesie swojej pierwszej solowej płyty „Czekając na miłość”, która otrzymała status „złotej płyty”, chcę udowodnić, że można być wokalistką i muzykiem uniwersalnym, tak aby realizować swoje marzenia i się przy tym świetnie bawić.

Głównym założeniem tego projektu jest ukazanie moim słuchaczom subtelnych połączeń kilku stylów muzycznych wywodzących się swoimi korzeniami z jazzu i muzyki pop. Jednocześnie, wraz z towarzyszącym mi zespołem, pragnę przenieść słuchaczy w magiczny świat własnych kompozycji i tekstów pisanych przeze mnie pod wpływem emocji. Zarówno w nagraniach studyjnych mojej nowej płyty, jak i obecnie na scenie koncertowej, towarzyszą mi wspaniali muzycy: gitara – Robert Ściubilecki, gitara basowa – Sławomir Kosmala, instrument klawiszowe – Maciej Janus i perkusja – Marcin Tokarski. Płyta „Nadejdzie lepszy czas” to podróż po wielu gatunkach muzycznych za sprawą moich kompozycji i tekstów. Wydawnictwo promuje piosenka „Jak drogie są marzenia”, do której nagrałam teledysk – dodaje Patrycja Kamola.

Patrycja Kamola – absolwentka Wokalistyki jazzowej Uniwersytetu Zielonogórskiego i studiów magisterskich na kierunku: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im K. Szymanowskiego w Katowicach. Jest wychowanką Briana Fentressa – czarnoskórego wokalisty zwanego „Ambasadorem Muzyki Gospel w Polsce”, pedagog śpiewu – Bogumiły Tarasiewicz i Katarzyny Mirowskiej – jednej z najlepszych polskich wokalistek jazzowych.

Patrycja Kamola jest również laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali wokalnych. W 2014 r. koncertowała prezentując autorski projekt muzyczny „Jazz Vocal Night”, ukoronowaniem którego był koncert z Mike Russellem – amerykańskim gitarzystą oraz zdobywcą statuetki Grammy. W 2015 r. artystka rozpoczęła cykl koncertów ze swoim kolejnym przedsięwzięciem muzycznym „Blues Vocal Night”, do którego zaprosiła Jacka J.J. Jagusia – pięciokrotnego zdobywcę tytułu „najlepszego gitarzysty bluesowego w Polsce”. W tym też roku Patrycja Kamola, wystąpiła na jednej scenie z legendarną gitarzystką Michaela Jacksona – Jennifer Batten, a także zainaugurowała, XIV Międzynarodowy Festiwal Jazzowy „Krokus Jazz Festiwal” z udziałem znanych gwiazd muzyki jazzowej (m.in. Mike Parker, Charlie Green czy Jeremi Pelt). Jej własna interpretacja wykonanego w ramach tego Festiwalu standardu jazzowego „In Walked Bud” została umieszczona na płycie „Czas na jazz” i była wielokrotnie emitowana w I Programie Polskiego Radia gdzie wokalistka została wyrózniona tytułem „Jazzowy polski debiut 2017 roku”.

W 2016 roku artystka rozpoczęła cykl koncertów ze swoim najnowszym przedsięwzięciem muzycznym „Polskie Złote Przeboje”, który był powrotem retro do czasów okresu XX – lecia międzywojennego. Zaśpiewała także w ramach Ogólnopolskich Zaduszek Jazzowych i Ogólnopolskiego Festiwalu Fryderyka Chopina, gdzie zaprezentowała pieśni i utwory mistrza, specjalnie zaaranżowane przez wokalistkę w klimacie muzyki jazzowej oraz na specjalne zaproszenie organizatorów, wystąpiła z koncertem na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym „Róże Jazz Festival”. Za swoją działalność sceniczną oraz naukową w zakresie „sztuki muzycznej”, artystka otrzymała trzykrotnie Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz tytuł „Osobowość roku” w kategorii: kultura.

W swoim dorobku ma ona udział w sesjach nagraniowych czterech płyt: „Czas na jazz – The Breath of young jazz”, „Młodzi Artyści Śpiewają”, „Wesołych Świąt”, i „Oblicza jazzu”, a listopadzie 2016 roku wydała swoją debiutancką płytę: „Czekając na miłość”, która po kilku miesiącach sprzedaży osiągnęła status „złotej płyty”. Obecnie wokalistka promuje swoją najnowszą płytę „Nadejdzie lepszy czas”, a jej single „Rozbitkowie” i piosenka tytułowa „Nadejdzie lepszy czas”, znajdują się na kilkudziesięciu regionalnych i ogólnopolskich listach przebojów.

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply