Kwiat Jabłoni wystąpi na Fest Festivalu w Chorzowie (23-24 sierpnia)

Kilka tygodni temu, kiedy wszyscy myśleli, że lista polskich wykonawców chorzowskiego Fest Festivalu została już definitywnie zamknięta, organizatorzy wydarzenia niespodziewanie ogłosili kolejnych artystów. Skład festiwalu poszerzył się wówczas m.in. o młodziutki duet folkowo-popowy Kwiat Jabłoni.


Duet muzyczny o wdzięcznej nazwie Kwiat Jabłoni tworzy młode rodzeństwo Sienkiewiczów: Kasia i Jacek. Oboje poszli śladami swojego ojca, Kuby Sienkiewicza, jednak ich twórczość zdecydowanie odbiega stylem od repertuaru Elektrycznych Gitar. Rodzeństwo w swojej muzyce stawia na minimalizm – Kwiat Jabłoni to połączenie wokalu obojga artystów oraz dwóch dominujących instrumentów: mandoliny (Jacek) i pianina (Kasia).

Kwiat Jabłoni funkcjonuje oficjalnie od marca 2018 roku. Wówczas ukazał się ich debiutancki singiel „Dziś późno pójdę spać”, który urzekł słuchaczy naturalnością i prostotą wykonania. Nie inaczej było z dwoma kolejnymi singlami – „Niemożliwe” oraz „Nic więcej”. Ostatni z wymienionych utworów ukazał się również w formie zapisu występu live session, który miał miejsce w klimatycznym fińskim domku zlokalizowanym w centrum Warszawy (Otwarta Pracownia Jazdów). W międzyczasie zespół grał kameralne koncerty klubowe, które wyprzedawały się do ostatnich biletów.

Premiera debiutanckiego albumu Kwiatu Jabłoni odbyła się 1 lutego 2019 roku. Już w pierwszym tygodniu sprzedaży płyta trafiła na 7. miejsce listy najlepiej sprzedających się albumów muzycznych w Polsce (OLiS).

Kwiat Jabłoni zagra drugiego dnia chorzowskiego festiwalu na scenie Silesia Stage. Przypomnijmy, że Fest Festival 2019 odbędzie się już za niecały tydzień (23-24 sierpnia).

Jonatan Paszkiewicz

Leave a Reply