“Milion głupich min” czyli premierowy utwór zespołu Heima

Łódzki zespół Heima zaprezentował premierowy utwór pt. “Milion głupich min”, który otwiera nowy rozdział w działalności grupy. Producentem piosenki “Milion głupich min” jest Paweł Cieślak.

Zespół Heima tworzy piątka młodych muzyków z Łodzi, pierwotnie zrzeszonych wspólną znajomością oraz wewnętrzną potrzebą tworzenia autorskiej muzyki. Charakter utworów kształtuje ujmujący wokal w połączeniu z nastrojowymi partiami gitarowymi, klimatycznym brzmieniem trąbki oraz niebanalną warstwą rytmiczną.

 

Niebanalna propozycja ukazuje autentyczne oblicze zespołu, które dalekie jest od przewidywalności muzycznej. Klimat pogłębiony został żywym brzmieniem (genialna trąbka romansuje z tworzącymi tło gitarami), które tak wyraźnie kształtuję charakter zespołu Heima. Nie ma w tym pozerstwa i usilnego wpisywania się w jakąś niszową modę. Choć blisko im do alternatywnej muzyki nastroju, to udało im się stworzyć własną, niepowtarzalną jakość. W taką stylistykę doskonale wpisuje się głos wokalistki Olgi Stolarek. Aż chce się słuchać po wielokroć.

Style gry i muzyczne inspiracje członków formacji przenikają się wzajemnie pomimo ogromnego zróżnicowania, tworząc połączenie o intrygującej, onirycznej aurze.

Zespół powstał z inicjatywy Olgi Stolarek – wokalistki, songwriterki tzw. ”dziewczyny z gitarą”, prezentującej wówczas swój talent na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, powodując coraz większe zainteresowanie ze strony ludzi poprzez nagrywanie i zamieszczanie swoich piosenek w serwisie YouTube. Z biegiem czasu pojawił się pomysł na wzbogacenie tych utworów o inne instrumenty, a następnie stworzenia zespołu.

Oficjalnie formacja rozpoczęła swoją działalność pod koniec 2017. Ich inspiracją nie są zespoły bądź artyści, których dałoby się określić jednym, konkretnym gatunkiem muzycznym. Każdym z nich kieruje najprostsza potrzeba ekspresji, tworzenia muzyki wpływającej na emocje własne oraz innych. Główny wpływ na twórczość Heimy mają zespoły/artyści tacy jak: Myslovitz, Sigur Rós, The Dumplings czy Slowdive. Zespół na swoim koncie ma już występ m.in. podczas ostatniej edycji letnich koncertów w ramach Songwriter Łódź Festival 2018, na którym zagrał przed zespołem Sonbird, występ podczas 7 urodzin łódzkiego klubu DOM, na których zagrał jako gość (support) formacji Ted Nemeth oraz wiele samodzielnych koncertów.

Olga Stolarek – wokal, gitara
Paweł Pałyga – gitara
Maciej Gutowski – gitara basowa
Tobiasz Obrębski – trąbka
Mariusz Sławik – perkusja

 

fot. materiały promocyjne

 

Leave a Reply