Zapowiedź płyty zespołu Orange Trane

Utwór “Jestem wolny” zapowiada płytę “Wolność” zespołu Orange Trane, która ukaże się już 6 września.

Singiel łączy tradycyjne brzmienie, nowoczesną ekspresję, chwytliwą melodyjność oraz rapowy polot. W utworze gościnnie pojawił się raper Bartłomiej Skubisz znany przede wszystkim pod pseudonimem Eskaubei.

Singiel „Jestem wolny” grupy Orange Trane dostępny jest na oficjalnym kanale YouTube wytwórni MTJ oraz w serwisach cyfrowych.

fot. materiały prasowe

Piotr Lemańczyk (kontrabas, gitara basowa), Dominik Bukowski (wibrafon xylosynth) oraz Tomasz Łosowski (perkusja, instrumenty perkusyjne) tworzący trzon zespołu należą do ścisłej czołówki europejskiego jazzu i wpisują się w jego współczesny nurt. W tym duchu też nagrali „Wolność” – czerpiąc z tradycji i nadając jej nowoczesny sznyt.

Tym razem zespół nie bał się postawić na melodie i chwytliwość. Wzbogacił swoją twórczość również o elementy kultury hiphopowej nawiązując współpracę z Bartłomiejem Skubiszem, raperem znanym jako Eskaubei. Artyści wybrali się też w nowe rejony ekspresji odświeżając tym samym formułę wypracowaną na poprzednich płytach. Szaleństwo, na jakie sobie pozwolili, sprawiło, że kolejna odsłona Orange Trane jest interesująca. Zarówno dla samych muzyków, jak i dla słuchaczy.

 

Leave a Reply