Monika Kuszyńska podczas Geyer Music Factory

Geyer Music Factory odbywa się cyklicznie na dziedzińcu Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. 26 lipca miał tam miejsce koncert Moniki Kuszyńskiej, a już 2 sierpnia zapraszamy na występ łódzkiego zespołu L.Stadt.

fot. Tomasz Kozłowski

Monika Kuszyńska – piosenkarka, autorka tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Pierwszy singiel „Film” wydała ze swoim zespołem Fahrenheit. W 2000 roku zastąpiła wokalistkę Katarzynę Stankiewicz w Varius Manx. Wraz z zespołem wzięła udział w krajowych eliminacjach do 48. Konkursu Piosenki Eurowizji, wykonując utwór „Sonny”. W 2015 roku reprezentowała Polskę w tymże konkursie z piosenką “In The Name of Love”.

W 2012 roku wokalistka wydała solową płytę pt. “Ocalona”, z której mogliśmy usłyszeć kilka piosenek podczas koncertu 26 lipca 2019. Nie zabrakło także pamiętnych utworów, które Monika nagrała z zespołem Varius Manx (“Tyle siły mam”, “Maj”). W trakcie występu usłyszeć też mogliśmy najnowszy singiel wokalistki “Nie ma rady na miłość”, eurowizyjną piosenkę w polskiej wersji językowej “Obudź się i żyj”, a także “Tolerancję” z repertuaru Stanisława Soyki. Należy przyznać, że odświeżone aranżacje, szczególnie starszych kompozycji wprowadziły magiczny klimat. Scena jest miejscem, w którym Monika Kuszyńska czuje się doskonale i także tym razem mogliśmy to dostrzec. W oczekiwaniu na nowy album dobrze skonfrontować własne oczekiwania podczas kolejnych koncertów. Tym bardziej, że podczas nich łatwo ulec pewnej ujmującej nostalgii.

 

 

 zdjęcia: Tomasz Kozłowski, własność Polska Płyta / Polska Muzyka

Leave a Reply