Zespół Yelram wygrał Czwórka Reggae Contenst na Festiwalu w Ostródzie

Czwórka Reggae Contest to konkurs dla twórców związanych z jamajsko-pochodnymi dźwiękami. W tym roku zwyciężyła grupa Yelram, a wiadomość tę ogłoszono 14 lipca na Red Stage Ostróda Reggae Festival. Finał konkursu poprzedzony został głosowaniem słuchaczy. Wydarzenie kolejny raz odbyło się pod szyldem radiowej Czwórki, wieloletniego partnera festiwalu Ostróda Reggae Festival.

fot. materiały prasowe

Laureaci Czwórka Reggae Contest wystąpią w studiu radiowej Czwórki. Ponadto koncert formacji Yelram zostanie profesjonalnie zarejestrowany i wyemitowany przez Czwórkę. Nagrodą w konkursie jest także nagranie i promocja singla, realizacja teledysku oraz występ podczas trzech festiwali w 2020 roku: Ostróda Reggae Festival, Winter Reggae oraz Najcieplejsze Miejsce na Ziemi.

Jeszcze do końca nie możemy uwierzyć w to, co się tak naprawdę stało, bo poziom wszystkich zespołów, które miały możliwość tutaj wystąpić był bardzo wyrównany. Musieliśmy poczekać 13 lat, żeby cokolwiek osiągnąć. Jakiś czas temu zrobiliśmy sobie przerwę i do końca nie byliśmy pewni, czy wrócimy na scenę. Zwycięstwo w konkursie pokazuje, że podjęliśmy bardzo słuszną decyzję – mówią członkowie zespołu Yelram.

Początki grupy sięgają grudnia 2006 roku i garażu jednego z czwórki kolegów ze szkolnego boiska. Formacja, której twórczość scharakteryzować można jako stricte rockową, działa i koncertuje głównie na terenie rodzinnej Środy, choć zespół występował również na kilku znaczących festiwalach w całym kraju. Rotacje w składzie, nowe inspiracje i ukierunkowanie brzmienia w muzykę reggae w rezultacie pozwoliły stworzyć grupę Yelram. W 2013 r. ukazał się debiutancki krążek zespołu pt. „Reggae Power”. Na płycie znalazło się dziewięć kompozycji wzbogaconych o dwa bonusy.

Festiwal promuje młodych artystów już od pierwszej odsłony w 2001 roku. W 2013 r. w wyniku podjęcia współpracy z Czwórką, inicjatywa po raz pierwszy odbyła się pod patronatem publicznego nadawcy. W ostródzkim konkursie dla polskich wykonawców reggae swoje pierwsze kroki stawiali m.in. Tabu czy Junior Stress. Przez dwa lata w Ostródzie pod szyldem World Reggae Contest odbywał się konkurs charakterze międzynarodowym, którego zwycięzcy nagrywali utwory pod okiem doświadczonych producentów na Jamajce.
Obok zwycięskiej formacji jurorzy Czwórka Reggae Contest wyróżnili również sekcję dętą grupy JMS Band oraz docenili wokale zespołu Positive Reggae Rockers.

 

Leave a Reply