19 i 20 lipca Lato z Radiem 2019 zagra w Pucku

Daria Zawiałow, Muniek i Przyjaciele, Sławek Uniatowski, Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy, Warszawskie Combo Taneczne i Kapela ze Wsi Warszawa – koncerty, spotkania z gwiazdami i dziennikarzami muzycznymi Polskiego Radia, konkursy i inne atrakcje w strefach festiwalowych. Na dwa dni Puck zamieni się w najbardziej rodzinną i pozytywną muzyczną stolicę Polski. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

W piątek 19 lipca wieczorem do wspólnej zabawy na Stadionie Miejskim zaprosi o godz. 20.00 Warszawskie Combo Taneczne, które niezmiennie czaruje publiczność szlagierami przedwojennej Warszawy, poczuciem humoru i doskonałym obyciem scenicznym. Zaraz potem wystąpi Kapela ze Wsi Warszawa, jeden z najbardziej znanych na świecie zespołów folkowych, nieczęsto koncertujący w Polsce. Swoją karierę zaczynali z Polskim Radiem, wygrywając konkurs „Nowa Tradycja”, za zaszczyt poczytują sobie udział w Festiwalu „Lata z Radiem” w nowej, muzycznie bogatszej, formule. W sobotę 20 lipca imprezę rozpocznie o godz. 18.00 Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy. Niezapomnianych wzruszeń dostarczy gościnny występ Sławka Uniatowskiego, który z akompaniamentem Big Bandu wykona piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Sławek Uniatowski wystąpi też solo, przypominając przeboje ze swojej autorskiej płyty: „Każdemu wolno kochać”, „Honolulu” czy „5 rano”, do której słowa napisał Organek. Zmianę nastroju zaproponuje Muniek i Przyjaciele – artysta przypomni najbardziej znane i lubiane „kawałki” zarówno solowe, jak i nagrywane z T.Love. Przypomnieć warto, że jesienią ukaże się pierwsza solowa płyta Muńka Staszczyka z nowym zespołem. Wieczór zakończy Daria Zawiałow, dziewczyna, która ledwie pojawiła się na scenie muzycznej, została okrzyknięta objawieniem. Pierwszy koncert studyjny zagrała w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Polskim Radiu, jest laureatką nagrody Fryderyki 2018 za „Fonograficzny debiut roku” oraz „Album Roku – Alternatywa”. – Nie możemy się doczekać koncertu w Pucku! Postaramy się nikogo nie zawieść, zapewniamy ogień! – zapowiada Daria Zawiałow. – Serdecznie zapraszamy!  W czasie festiwalowych koncertów w Pucku i Krakowie zagramy przede wszystkim materiał z najnowszej płyty Helsinki – dodaje artystka.

Tradycyjnie już fantastycznym koncertom towarzyszyć będą spotkania z artystami oraz dziennikarzami Polskiego Radia w Strefie Muzycznej, atrakcje przygotowane przez Polskie Radio Dzieciom w Strefie Familijnej oraz zabawy i ćwiczenia na świeżym powietrzu w Strefie Relaksu. Jak w Zakopanem, gdzie w tym roku wystartował „Lato z Radiem Festiwal”, przez cały dzień wszystkie anteny Polskiego Radia nadawać będą najbardziej popularne audycje ze studiów plenerowych z udziałem publiczności. Poza uwielbianą przez słuchaczy Jedynki audycją „Lato z Radiem”, z Pucka usłyszymy m.in. specjalne wydania „Listy Przebojów Trójki”, „Dwójki na miejscu”, „PlenAir” w Czwórce czy „Popołudnik” Polskiego Radia Dzieciom. W Zakopanem w ciągu dwóch festiwalowych dni z atrakcji przygotowanych przez Polskie Radio skorzystało kilkadziesiąt tysięcy osób, doceniając prorodzinny charakter imprezy. Fani tegorocznych gwiazd festiwalu będą mieli niepowtarzalną okazję, by zdobyć autograf swoich idoli oraz kupić specjalną płytę „Lato z Radiem Festiwal 2019″, o której już się mówi, iż „jest to wakacyjny niezbędnik tego lata”, a na której znalazły się przeboje tegorocznej odsłony festiwalu.

Kolejne koncerty „Lato z Radiem Festiwal” 2019 odbędą się w 9 i 10 sierpnia Stalowej Woli oraz finałowo – 30 i 31 sierpnia w Krakowie.

Dla tych, którzy nie będą z nami w Pucku, Polskie Radio przygotowało relacje na żywo ivideo streamingi. Wszystkie koncerty można będzie oglądać na polskieradio.pl oraz latozradiem.pl, a także na Facebookach poszczególnych anten i kanale YouTube Polskiego Radia.

 

Leave a Reply