Premiera płyty “Lato z Radiem 2019”

Album „Lato z Radiem Festiwal 2019” to muzyczna esencja trasy koncertowej organizowanej przez Polskie Radio. Na płycie znalazły się utwory artystów biorących udział w festiwalu.

Pierwsze wydarzenie miało miejsce w Zakopanem. Tegoroczne koncerty odbędą się też w: Pucku, Stalowej Woli oraz Krakowie, a wśród muzycznych gwiazd usłyszymy m.in. Darię Zawiałow, Perfect, Korteza, Nosowską, Smolika, Barbarę Wrońską, Kayah, Krzysztofa Zalewskiego, Włodka Pawlika, Kapelę ze Wsi Warszawa, Brodkę, Julię Pietruchę, Muńka Staszczyka, Skubasa, Sławka Uniatowskiego i Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy.

Tracklistę stworzył szef muzyczny Programu Pierwszego Polskiego Radia – Marcin Kusy – „Od muzyki korzeni po alternatywny pop, od rocka po jazz i muzykę klasyczną oraz filmową. Lato z Radiem Festiwal 2019 to koncertowe premiery, niecodzienne, często zaskakujące artystyczne spotkania, ale również mnóstwo muzycznych wspomnień i wzruszeń”.

Album „Lato z radiem Festiwal 2019” to muzyczna wizytówka festiwalu oraz artystycznej jakości anten Polskiego Radia. Od muzyki korzeni po alternatywny pop, od rocka po jazz i muzykę klasyczną oraz filmową. Festiwal to koncertowe premiery, zaskakujące artystyczne spotkania, ale również mnóstwo muzycznych wspomnień i wzruszeń. Nie zabraknie ich w czasie kolejnych festiwalowych dni, kiedy wystąpią jeszcze m.in. Daria Zawiałow, Perfect, Kortez, Nosowska, Smolik, Barbara Wrońska, Kapela ze Wsi Warszawa, Julia Pietrucha, Muniek Staszczyk, Skubas, Sławek Uniatowski i Chopin Univeristy Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy.

Jednym z utworów na albumie jest „Ludzie niepowszedni” zespołu Perfect, który pochodzi z płyty „Muzyka” wydanej przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

– Piosenka “Ludzie niepowszedni” to moja kompozycja, do której tekst napisał Jacek Cygan. Jest ona dla nas utworem wyjątkowym i specjalnym. Ze względu na instrumenty wykorzystane w nagraniu rzadko wykonujemy ją na koncertach plenerowych. Jacek napisał tekst dedykując go zmarłej Marii Czubaszek, a na saksofonie solo nagrał z nami nasz przyjaciel Henryk Miśkiewicz – opowiada Darek Kozakiewicz z zespołu Perfect. – Mamy sentyment do tras „Lata z Radiem” i zwłaszcza do od lat niezmiennej „Polki Dziadek”. Do zobaczenia na koncercie „Lato z radiem Festiwal 2019” w Stalowej Woli – dodaje.

Tracklista:

1. Polka Dziadek- Sygnał Lata z Radiem- Smolik remix
2. Krzysztof Zalewski- Kurier
3. Daria Zawiałow- Na Skróty
4. Kortez – We dwoje
5. Brodka- Varsovie (Unplugged)
6. Perfect- Ludzie niepowszedni
7. Julia Pietrucha – Nie Potrzebujemy Nic
8. Uniatowski- Honolulu
9. Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy – Samba Del Gringo
10. Kayah- Dawaj w długą
11. Smolik/Kev Fox – On The Quiet
12. Kapela ze Wsi Warszawa- Bida Blues
13. T.Love – Blada
14. Barbara Wrońska – Nieustraszeni
15. Skubas – Nie Mam Dla Ciebie Miłości
16. Nosowska – Ja Pas

 

Jedna odpowiedź do “Premiera płyty “Lato z Radiem 2019””

Leave a Reply