Zespół OBRASQi z nowym singlem “Nieobowiązkowe” [PREMIERA]

Prezentujemy premierową piosenkę zespołu OBRASQi pt. “Nieobowiązkowe”. Do utworu powstał także klip, który po raz pierwszy możecie zobaczyć właśnie u nas.

OBRASQi to trzy osoby tworzące muzykę do obrazów i obrazy do muzyki. Zespół tworzą Monika Dejk-Ćwikła – słowo (śpiew, teksty), Anna Kruszyńska – obraz (zdjęcia, film, grafika), Artur Wolski – muzyka (gitary, klawisze, loop).

fot. materiały prasowe

Zespół istnieje zaledwie kilka miesięcy a utwory zagościły już na antenie m.in. Trójki PR, Radia Gdańsk, Łódź, Koszalin.

 

Oprócz własnych kompozycji zespół ma w swoim repertuarze covery A-Ha „Hunting High & Low” z polskim tekstem oraz „Nie czekaj” Barbary Wrońskiej, który to cover zdobył nagrodę II stopnia w konkursie “Bierz życie rogi” zorganizowanym przez Barbarę Wrońską i Bank Pekao SA. Zespół ma także własny utwór o tym samym tytule którego fragment opublikowano na YouTube jako zapowiedź tego czym są OBRASQi.

„Nieobowiązkowe” natomiast to pierwszy singiel zespołu, do którego słowa napisała Monika. Za muzykę odpowiedzialny jest Artur.

 

Obrasqi czyli emocje w dźwiękach i obrazie, opowieść w muzycznej przestrzeni. Połączeni pasją wybieramy się we wspólną podróż z muzyką, słowem i obrazem.

Premierowa propozycja to zgrabnie skonstruowana ballada, roztaczająca aurę urzekającej nostalgii. Od strony muzycznej nawiązuje do najlepszych momentów lat 90., kiedy to ważną częścią piosenki była po prostu melodia. Ta piosenka jest ładnie zobrazowaną inspiracją tym, co w muzyce już mogliśmy usłyszeć, ale w rzeczywistym, dzisiejszym wymiarze. Najważniejsze są jednak uniwersalne emocje, które przejmują dowodzenie nad tą bądź co bądź świetną kompozycją. W takiej prostocie drzemie ogromna siła.

Więcej o zespole znajdziecie tutaj:

https://www.facebook.com/obrasqi/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCN57l_gQK72U1n11gSPouDsvfFb_bxdbvm5u-Xxn3r1WaR1SZjzKnXkluzvoqc677aU-OzQSacj0HQ

 

Jedna odpowiedź do “Zespół OBRASQi z nowym singlem “Nieobowiązkowe” [PREMIERA]”

Leave a Reply