Drugi singiel projektu Sonar Soul z gościnnym udziałem Rosalie.

We wtorek 25 czerwca miejsce miała premiera już drugiego singla z zapowiedzianej na jesień płyty Sonar Soula, która będzie nosić tytuł „You Are My Sun”. Po instrumentalnym, zmysłowym, rozbudzającym ciekawość utworze „Definition” przyszła pora na słonecznego letniaka o nazwie „Other Side” stworzonego wspólnie z utalentowaną Rosalie..

Wokalistka, która idealnie potrafi odnaleźć się w tego typu utworach, potwierdziła już to wcześniej chociażby singlem „So Good”, wypuszczonym dwa lata temu.

fot. materiały promocyjne

Nie zapomnijmy tutaj także o Łukaszu Stachurko, który ma za sobą wydaną – bardzo ciepłą muzycznie – płytę z Sonarem zatytułowaną „Torino”. Takie połączenie artystów i ich doświadczeń pozwoliło zebrać plon w postaci właśnie „Other Side”.

Do utworu powstał także ciekawy teledysk w którym wykorzystano przestrzeń wystawy Marty Krześlak pt. „Bal u plastyków” w Project Roomie Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Warto przybliżyć postać naszego głównego bohatera, czyli Łukasza Stachurko aka Sonar Soul czyli artysty, który od lat porusza się wśród muzyków polskiej sceny, tworząc utwory z gatunku nieprzeciętnej elektroniki. W 2014 roku wydał „Trip to A” tj. EPkę, na której znalazła się m.in. Justyna Święs czy Paulina Przybysz. Projektem Rysy współtworzonym z Wojtkiem Urbańskim przykuł niebotyczną uwagę polskich, jak i zagranicznych słuchaczy pragnących tej mieszanki muzycznej, którą śmiało można nazwać electro-popem. Następnie przyszedł czas na owocną współpracę z Leną Osińską i powstanie zespołu Sonar, który w swoim dorobku pochwalić się może chociażby dwoma pełnymi płytami, a także ich całościowymi remixami.

Płytą „You Are My Sun” Łukasz wraca do tworzenia samodzielnych wydawnictw jako Sonar Soul, gdyż ostatnie lata opierały się w głównej mierze na współpracy z innymi muzykami. Na jego najnowszym wydawnictwie swojego głosu mają udzielić tacy muzycy jak m.in. Baasch czy Michał Sobierajski, natomiast druga połowa płyty ma być wyłącznie instrumentalna. Według zapowiedzi muzyka na albumie prym wieść ma estetyka lat 90., a brzmieniowo uciekać się do brzmień znanych z wytwórni Ninja Tune i klubowej muzyki brytyjskiej końca XX wieku.

Mateusz Kiejnig

 

Leave a Reply