Pożegnalna trasa koncertowa Dody z zespołem Virgin – Kluczbork [FOTORELACJA]

22 czerwca w Kluczborku odbył się jeden z ostatnich pożegnalnych koncertów Dody z zespołem Virgin. Na scenie oprócz wokalistki nie mogło więc zabraknąć także założyciela grupy – Tomasza Luberta. Prezentujemy fotorelację z tego wydarzenia.

“Zaczynamy pożegnalną trasę Virgin. Będziecie mogli podczas koncertu usłyszeć naszą historię zespołu!” – napisała Doda.

fot. Bartosz Kuśmierski Photography

Na rynku muzycznym byli obecni kilkanaście lat. Zespół Virgin powstał w 2000 roku, założycielem był Tomasz Lubert. Sam skomponował i stworzył osiem utworów demo dla formacji, która nie miała jeszcze nazwy i wokalistki. Do współpracy zaprosił basistę Krzysztofa Najmana i perkusistę Piotra “Posejdona” Pawłowskiego. Wokalistka została wyłoniona z castingów – wygrała Dorota “Doda” Rabczewska. Dwa lata później kapela wydała debiutancki album.

Virgin będziemy kojarzyć na pewno z wokalem Dody i samą osobą piosenkarki. Mają na swoim koncie hity pierwszej dekady XXI wieku, m.in. utwory “Dżaga”, “2 bajki”, “Znak pokoju” czy “Szansa”.

Wielu fanów Dody nie mogło uwierzyć, że grają pożegnalną trasę. Wokalistka uspokoiła, że nie zawiesza kariery, ale skupia się na solowych projektach.
“To pożegnalna trasa zespołu, nie moja. Ja jestem w trakcie pracy nad moją płytą solową” – odpowiedziała jednej z fanek.

Koncert w Kluczborku to pełen zaskakujących zwrotów akcji show. Oprócz świeżych, bardziej współczesnych, ale też wyraźnie rockowych aranżacji, dostaliśmy doskonale przygotowany występ od strony wizualnej.

Wszystkie zdjęcia są własnością Bartosza Kuśmierskiego.

 

fot. Bartosz Kuśmierski Photography

Leave a Reply