AIMO powraca z nowym utworem “Miasto”

“Miasto” to singiel promujący nowy rozdział w twórczości AIMO, które aktualnie jest trio. Elektro-liryka czyli świat poezji ubrany w brzmienia elektroniczne, ambientowe – taka forma podania tekstu jest próbą zwrócenia uwagi na wartość samego tekstu w muzyce.

fot. materiały promocyjne

“Miasto” jest pierwszym z rozdziałów koncept albumu, którego wydanie planowane jest pod koniec tego roku.

Nowa propozycja AIMO mocno akcentuje przekaz wokalistki Alicji Migdy. Spokój tej ballady jest pozorny, ponieważ podszyta została dużą dawką emocji, wręcz pewnej artystycznej neurotyczności. Kompozycja prowadzona jest przez ostrożnie zaprezentowane instrumentarium. Pojawiająca się elektronika nie stanowi o konstrukcji całego utworu, a jedynie nadaje mu ambientowego klimatu. I chodź nad całością pojawia się melancholia, to dowodzenie przejmuje zaangażowana liryka.

Warto dodać, że za brzmienie klarnetu i klawiszy odpowiada Szymon Siwierski, grający w zespole Swiernalisa i tworzący duet Mist. Na gitarze zagrał równie intrygujący Łukasz Świętek.

AIMO to… muzyka tekstocentryczna

AIMO to… elektro-liryka

AIMO przez dwa lata funkcjonowała jako solistka krążąc wokół klimatów elektroniki, ambientu, alternatywy. W tym czasie wydała dwie EPki, ostatnia to “Hedo-Maso”.

“Album “Hedo-Maso” to zaiste ciekawy, odważny i bardzo inteligentny eksperyment muzyczny. (…) jest to projekt wart poznania. Wart z uwagi na intrygujący charakter połączenia elektroniki z poezją w jedną, spójną i efektowną całość”

“Jej muzyka udowadnia, że poetyckie teksty łączą się nie tylko z brzmieniem gitary czy fortepianu, ale z nawet najbardziej eksperymentalną elektroniką”

AIMO miała także możliwość zagrania na festiwalach m.in. Enea Spring Break Festiwal, Songwriter Łódź Festiwal, International Boat of Culture Festival czy 41 Krakowskich Reminiscencjach Teatralnych. Jest także finalistką XII in Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego oraz laureatką konkursu Łódź Miastem Talentów. Występowała również w studio koncertowym im Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce w ramach programu StartNaGranie.

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply