Powrót zespołu Fair Weather Friends i zapowiedź nowej płyty

Zespół Fair Weather Friends prezentuje nowy singiel pt. “Carte Blanche”. Utwór zapowiada premierową płytę, która ukaże się pod naszym patronatem medialnym.

Mają charakterystyczne brzmienie, które pozwala im się odróżnić się od wielu innych w alternatywnym popie. Trudno określić to ramą jednego gatunku – przyznają to doświadczeni w swym rzemiośle dziennikarze muzyczni.

fot. Maciek Gapiński

Łączą elektroniczne brzmienie, post-punkową taneczność z nieokrzesaną energią oraz zamiłowaniem do nieprzewidywalności na scenie. Przez kilka lat obecności na polskiej scenie zyskali miano jednego z najciekawszych zespołów koncertowych.

Szybko stali się częstymi bywalcami muzycznych festiwali w Polsce (Open’er, Coke Live, Free Form, Orange Warsaw, Męskie Granie czy Spring Break). Wyjątkowo taneczne single zbliżały ich do sceny klubowej ale jednocześnie zachowali punkową energię. Znani są też z oryginalnych teledysków. Zawsze mieli też dobrą prasę. Nigdy jednak nie pisali piosenek po polsku. Do teraz.

Nie oszczędzają ani siebie ani instrumentów – a tych używają wielu: syntezatory, samplery, perkusja, klawiatury sterujące, gitary. Na swoich płytach zostawiają krew, pot i łzy – lecz to raczej naturalna kolej rzeczy, gdy zespół składa się z czterech liderów.
Dwa mini-albumy wydali własnym sumptem (‘Eclectic Pixels’ 2012, ‘Hello Sunday’ 2016), 1 maxi-singiel w należącym do Kamp! labelu Brennnessel (‘Fly By’ 2013) a debiutancki album ‘Hurricane Days’ ukazał się w 2014 roku.

Nowy album “Carte Blanche” jest esencją tego co drzemie w Fair Weather Friends. Są tu elektropopowe melodie, szczypta melancholii i punkowa energia. Słychać, że to muzycy, którzy dokładnie wiedzą co i jak chcą grać. I dają fanom muzykę w której naprawdę słychać emocje. Po raz pierwszy, w pięciu utworach, zdecydowali się polskie teksty co otwiera dla nich nowy rozdział. W 11 piosenkach nie ma miejsca na nudę a słowa wokalisty Michała Maślaka, dodają całości osobistego charakteru.

Album Fair Weather Friends “Carte Blanche” ukaże się 30 sierpnia 2019 roku nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Tracklista:
01     Secret Life
02     Carte Blanche
03     Blurred
04     Keep it Real
05     Prudence
06     Jestem
07     Shades
08     Spotkasz mnie
09     Slack Habits
10     Potęga
11     Kurs przełamywania fal powietrznych

 

Leave a Reply