Koncert charytatywny na rzecz Stana Borysa

Polskie Radio współorganizuje specjalny koncert charytatywny na rzecz Stana Borysa, który wymaga specjalistycznego leczenia, długiej i kosztownej rehabilitacji. W poniedziałek 17 czerwca o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego wystąpią m.in. Skaldowie, Halina Frąckowiak, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Krzysztof Cugowski, Marek Piekarczyk, Izabela Trojanowska i Kayah.

Retransmisja wydarzenia w Programie 1 Polskiego Radia.

fot. Karol Tomaszewski

„Nie jesteś sam” to koncert charytatywny dla Stana Borysa – wokalisty, kompozytora, aktora i poety, wszechstronnego artysty, który kilka miesięcy temu trafił do szpitala w wyniku udaru niedokrwiennego. Przez kilka dni był na oddziale OIOM, ale nigdy nie stracił przytomności. Po kilkudniowej walce o życie okazało się, że muzyk jest częściowo sparaliżowany. Dzięki systematycznej rehabilitacji, artyście udaje się odzyskiwać sprawność. Mimo iż są już postępy, niestety nadal występują deficyty związane z udarem, dlatego Stana Borysa czeka długa i kosztowna rehabilitacja. W leczenie zaangażowane są różne terapie rehabilitacyjne, poza systematyczną fizykoterapią, konieczna jest praca między innymi z logopeda i foniatrą.

Wybitny muzyk odpowiedzialny jest za powstanie wielu znakomitych kompozycji. W całej swej karierze wydał lub współtworzył 12 albumów muzycznych. Utwory artysty są recytowane lub śpiewane przez kilka pokoleń odbiorców jego twórczości. Polskie Radio postanowiło zaangażować się w pomoc Artyście, który od dziesięcioleci obecny jest na antenach wszystkich stacji, a którego twórczość jest ważna i bliska radiowym słuchaczom.

W koncercie „Nie jesteś sam” udział wezmą: Kayah, Skaldowie, Halina Frąckowiak, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Krzysztof Cugowski, Marek Piekarczyk, Izabela Trojanowska, Jerzy Grunwald, Andrzej i Jacek Zielińscy, Olga Bończyk, Grzegorz Wilk i Agata Dąbrowska.

Wydarzenie organizowane przez Polskiego Radia i Fundację Lex Nostra poprowadzą: Maria Szabłowska, Paweł Sztompke i Anna Popek. Kierownictwo muzyczne nad koncertem objął Ryszard Szwec.

Do akcji dołączyli również znani artyści plastycy, ofiarowując swoje dzieła na aukcję organizowaną przez portal ARTinfo. Do 19 czerwca można licytować dzieła między innymi Rafała Olbińskiego czy Krzysztofa Oraczewskiego, jak również obraz namalowany przez Marka Grechutę czy pejzaż wykonany przez Kazimierza Szemiotha – autora „Jaskółki” – jednego z najsłynniejszych utworów śpiewanych przez Stana Borysa.

Streaming wydarzenia udostępniony zostanie na stronie polskieradio.pl. Ponadto wydarzenie będzie retransmitowane w Programie 1 Polskiego Radia. Pierwszej części koncertu „Nie jesteś sam” będzie można posłuchać 20 czerwca po godz. 18.00, a drugiej części 21 czerwca tuż po godz. 20.00.

 

Leave a Reply