Debiutancki singiel Małgorzaty Beczek

Prezentujemy debiutancki singiel lubelskiej wokalistki, Małgorzaty Beczek. Singiel powstał we współpracy z Delphy Records. Premiera teledysku do „Nie!” odbyła się 30 maja.

Utwór jest dostępny we wszystkich platformach streamingowych i w kilka dni od premiery został odtworzony w serwisie YouTube ponad 5 tysięcy razy.

fot. materiały prasowe

 

Ma 24 lata. Śpiewa od zawsze, a swój pierwszy autorski utwór wymyśliła w wieku 6 lat. Życie nauczyło ją pisać piosenki, a emocje i niepohamowana ekspresja ułatwiły resztę roboty.

Zaczynała od śpiewania wszystkiego „cudzego”, od 14 roku życia zaczęła jednak aktywnie tworzyć i pisać autorskie utwory w zespołach rockowych i pop-rockowych. Większość z nich poszła do szuflady, zatem mniej więcej rok temu postanowiła pójść na solo – sama ze sobą – i zmierzyć się z produkcją własnej twórczości. Tak też powstał utwór zatytułowany „Nie!”.

Opowiada on o kilku najbardziej traumatycznych i przerażających chwilach jej życia. Jest on o napadach lęku panicznego, które – czasami naprawdę pozwalają uwierzyć, że to bez końca trwa, a w tunelu nie ma żadnego światła.

Razem z Matuszem Jechną z Delphy Records postanowili utwór ten ubrać – paradoksalnie – w taneczne, syntezatorowe brzmienia rodem z lat 80. To tak jakby nerwica i perfekcjonizm chciały zatańczyć z ekstrawersją.

Małgorzata Beczek – na co dzień prezenterka i dziennikarka Akademickiego Radia Centrum, służbowo HR Business Partner, a z wykształcenia psycholog. W każdy wtorek o godzinie 20:00 prowadzi audycję Z Innej Beczki – w której to słychać, jak różnorodne bywają jej gusta i muzyczne inspiracje. Muzyka płynie jej we krwi, a jej sceniczne guru to między innymi: Hayley Williams z Paramore, Beyoncé i Debbie Harry z Blondie.

Kilka lat temu Elżbieta Zapendowska powiedziała po jej występie na Festiwalu Piosenki Filmowej i Musicalowej w Garwolinie:To jest zwierzę sceniczne.

 

Leave a Reply