Drugi solowy album Wojciecha Ciuraja

17 sierpnia 2019 roku ukaże się drugi album sygnowany nazwiskiem lidera Walfad – „Iskry w Popiele”. Będzie to koncept album Wojciecha Ciuraja inspirowany historią I Powstania Śląskiego.

W 2017 roku lider Walfad zadebiutował albumem „Ballady bez Romansów”. Płyta ta zebrała fantastyczne recenzje, a jeden z utworów – „Złość” przez wiele tygodniu utrzymywał się na Rockowej Liście Przebojów Antyradia – TurboTop. Co więcej, „Ballady bez Romansów” na tyle spodobały się zagranicą, że Ciuraj jako prawdopodobnie pierwszy polski muzyk rockowy wystąpi z tym materiałem na dwóch koncertach w Japonii jesienią 2019 roku.

Ciuraj jako historyk z wykształcenia, Ślązak z urodzenia i twórca  pasji, postanowił połączyć swoje zainteresowania w najnowszym projekcie. Z okazji stulecia Powstań Śląskich powstaną trzy płyty (2019, 2020, 2021). Do udziału w projekcie Ciuraj zaprosił muzyków znanych z jego debiutanckiego krążka, a także kilku innych wspaniałych gości, których nazwiska wkrótce zostaną ujawnione.

Oprócz piosenkowych form, które dominowały na poprzednim wydawnictwie „Iskry w Popiele” będą obfitowały w elementy charakterystyczne dla rocka symfonicznego, a także śląskiej sceny blues- rockowej. Projekt ten będzie promowany trasą koncertową, której szczegóły zostaną ogłoszone wkrótce.

 

Leave a Reply