Stonerror z premierą nowej płyty

Krakowska grupa stoner-punkowa Stonerror wydała nowy album studyjny, który promuje klip do tytułowego utworu „Widow in Black”.

Album został wyprodukowany przez Macieja Cieślaka, którego pamiętamy m.in. z grupy Ścianka. Na płycie znalazło się 9 premierowych kompozycji.

fot. Marcin Pawłowski

Założony w 2015 r. Stonerror gra ciężką, melodyjną i transową muzykę, którą muzycy określają jako „psychodeliczny stonerpunk”. Po zadebiutowaniu koncertową EP-ką „Rattlesnake Moan” (2016), bardzo pozytywnie zrecenzowaną w Polsce i za granicą, zespół wydał swój pierwszy album studyjny „Stonerror” (2017), wyprodukowany przez legendę polskiej sceny alternatywnej – Maćka Cieślaka. Płyta zyskała wiele przychylnych recenzji za granicą i spory oddźwięk wśród słuchaczy (ponad 275,000 odsłon na YouTube). Obecnie zespół promuje swój drugi album studyjny „Widow in Black” (2019), który także wyszedł spod ręki Maćka Cieślaka.

Stonerror koncertował w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Francji i Ukrainie, dzieląc scenę m.in. z takimi artystami jak Mike Watt, Elder, Somali Yacht Club, Blaak Heat, Ścianka, Apteka, The Stubs, Belzebong, czy Corruption. Zespół ma na koncie występ w ramach finału WOŚP w Krakowie oraz na antenie radiowej Trójki, Antyradia i Radia Kraków.

STONERROR:

Jarosław Daniel – gitara

Jacek Malczewski – bas, głos (5, 8)

Łukasz Mazur – gitara, śpiew

Maciej Ołownia – perkusja

Gościnnie:

Maciej Cieślak – gitara (1, 2, 5, 7, 9), chórki (2), instrumenty klawiszowe (4)

 

Leave a Reply