Nowy singiel Jamala i premiera nowej płyty

31 maja swoją premierę miał piąty album Jamala, który zaskoczy fanów zespołu nowym, bardziej rockowym charakterem. Jednocześnie premierę miał nowy singiel zespołu – “Origami”. Wydawcą i dystrybutorem płyty „Czarny Motyl” jest Wydawnictwo Agora.

fot. materiały prasowe

Nad najnowszą płytą razem z grupą Jamal pracował Maciej Wasio – muzyk nominowany do nagrody Fryderyka. Wasio został producentem projektu i do współpracy zaprosił najlepszych muzyków w Polsce, m.in. Radosława Owczarza, Piotra „Rubensa” Rubika, Tomasza „Kasiuka” Kasiukiewicza oraz Bartosza Wojciechowskiego. Teksty utworów w całości napisał Miodu, czyli Tomasz Mioduszewski – lider zespołu Jamal.

„Origami” to trzeci singiel promujący album Jamala „Czarny Motyl”. Tomek Mioduszewski stworzył album spajający jego „dwie twarze” reggae i hardcore – w ubiegłym roku świetnie zadebiutował zespół Lęk, w którym „Miodu” jest wokalistą.

Słuchając płyty „Czarny motyl”, fani Jamala mogą być pozytywnie zaskoczeni. Zespół kojarzony głównie z takimi gatunkami, jak dancehall, hip-hop czy R&B, zaprezentuje się w nowej odsłonie. Będzie to opowieść składająca się z siedemnastu historii. – „Czarny motyl” to zupełnie nowy rozdział w moim życiu. Nie skończyłem z dawnym ja, ale chciałem zaprezentować co mi teraz w duszy gra. Jest bardziej rockowo? Raczej tak – mówi Miodu. – Ten album jest zdecydowanie bardziej poważny i refleksyjny – dodaje lider zespołu.

Płyta „Czarny Motyl” dostępna jest w stacjonarnych i internetowych sklepach muzycznych.

 

Jedna odpowiedź do “Nowy singiel Jamala i premiera nowej płyty”

Leave a Reply