Ranking 10. najpopularniejszych piosenek nocą [RANKING]

Od dłuższego czasu w cyklu “Piosenka nocą” prezentujemy utwory, które są częścią ważnej historii polskiej muzyki rozrywkowej. Po analizie i zainteresowaniu odbiorców zebraliśmy 10. najbardziej popularnych piosenek z tego cyklu. Większość z tych kompozycji, to utwory pochodzące z lat 90.

 

fot. Andrzej Świetlik

 

 

10. Varius Manx – “Piosenka księżycowa”. Któż nie zna słów: “Kiedyś znajdę dla nas dom. Z wielkim oknem na świat”. Piękna ballada nagrana przez zespół z Anitą Lipnicką, stała się klasyką jeszcze w latach 90. Utwór pochodzi z płyty “Emu”. Rok 1994.

 

9. Dawid Podsiadło – “Nieznajomy”. Popularność wokalisty przebiła wszystkich polskich wykonawców na przestrzeni kilku ostatnich lat. Jego koncerty wyprzedają się w przeciągu kilku minut, a każda z trzech płyt uzyskała status DIAMENTOWEJ. “Nieznajomy” pochodzi z debiutanckiego krążka wokalisty pt. “Comfort and Happiness”. Rok 2013.

 

8. Hey – “Mimo wszystko”. Akurat ta piosenka zespołu Hey okazała się najbardziej ulubioną przez odbiorców naszego portalu. Utwór znalazł się na płycie “Echosystem”, której pełny tytuł brzmi: “Theory & General Theses of the Concept of Echosystem”. Album uzyskał status Platyny.  Rok 2005.

 

7. Myslovitz – “Długość dźwięku samotności”. To zdecydowanie największy przebój, który pochodzi z najpopularniejszej płyty zespołu Myslovitz “Miłość w czasach popkultury”. Przez niektórych nazywany “hymnem introwertyków”. Rok 1999.

 

6. Edyta Bartosiewicz – “Skłamałam”. Na YouTube większą popularnością cieszy się “Ostatni”, w naszym podsumowaniu stało się jednak inaczej. Piosenka pochodzi z płyty “Dziecko”, do dziś uznawanej za największe osiągnięcie artystki. Rok 1997.

 

5. Voo Voo & Katarzyna Nosowska – “Nim stanie się tak jak gdyby nigdy nic nie było”. Wersja z Nosowską znalazła się na płycie “Flota zjednoczonych siła” z 1997 roku. Na albumie znajdziemy też innych gości m.in. Grzegorza Turnaua, Justynę Steczkowską, Stanisława Soykę, Kayah. Niestety właściwy teledysk nie jest już dostępny na YouTube, dlatego zamieszczamy wersję nieoficjalną piosenki.

 

4. Kortez – “Zostań”. Przez wielu uznawany za najważniejszy utwór w dorobku artysty. Debiutancka płyta “Bumerang”, na której znalazła się ta piosenka, znajduje się na liście najpopularniejszych polskich albumów ostatnich lat. Rok 2015.

 

3. Kasia Kowalska – “A to co mam”.  Jedna z najpiękniejszych polskich ballad, do której muzykę skomponował Robert Amirian. Piosenka znalazła się w wersji koncertowej na płycie “Koncert inaczej”. Później została wydana w studyjnym nagraniu na specjalnej edycji albumu “Pełna obaw”. Rok 1995.

 

2. Obywatel GC – “Nie pytaj o Polskę”. Piosenka autorstwa Grzegorza Ciechowskiego, nagrana jako Obywatel GC pochodzi z 1988 roku. Utwór znalazł się na drugiej płycie pt. „Tak! tak!”, który został sprzedany w nakładzie ponad 300 tys. egzemplarzy.

 

1. Maanam – “Krakowski spleen”. Smutne wydarzenia z minionego roku spowodowały, że znów zaczęliśmy słuchać Kory z Maanamem. Ten utwór zdobył największą przychylność naszych odbiorców i do dziś jest jednym z największych przebojów zespołu. Piosenka pochodzi z płyty “Nocny patrol”. Rok 1983.

 

 

Jedna odpowiedź do “Ranking 10. najpopularniejszych piosenek nocą [RANKING]”

Leave a Reply