Premierowa piosenka Haliny Frąckowiak upamiętniająca Zbigniewa Wodeckiego i druga edycja festiwalu WODECKI TWIST

22 maja przypadała druga rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego, wybitnego artysty – wokalisty, muzyka, kompozytora i instrumentalisty. Piosenką upamiętniającą wokalistę i muzyka jest utwór “W Krakowie pada deszcz” w wykonaniu Haliny Frąckowiak.

Kochaliśmy i Kochamy Zbyszka za tak wiele… za Jego głos, Jego muzykę, grę na skrzypcach, fortepianie czy trąbce, ale też za Jego osobowość. Zbyszek był także moim przyjacielem.

 

Przeżyliśmy razem wiele koncertów i muzycznych nagrań. Wiele rozmów o sprawach ludzkich i problemach, które dotyczyły bardzo różnych sfer. Jakiś czas temu, gdy zbierałam materiał do mojej nowej płyty, poprosiłam Zbyszka aby napisał dla mnie utwór. Otrzymałam od Niego piękną muzykę… Gdy dwa lata temu Zbyszek nagle i dla wszystkich nieoczekiwanie odszedł… po pewnym czasie poprosiłam Jacka Cygana – przyjaciela Zbyszka – aby napisał słowa do Zbyszka muzyki. Powstała piosenka “W Krakowie pada deszcz”. Śpiewam i dedykuję tę piosenkę jako moją z Nim rozmowę… Zbyszkowi “W Krakowie pada deszcz”Halina Frąckowiak

A już 8 czerwca w Krakowie odbędzie się druga edycja festiwalu dedykowanego pamięci i twórczości Zbigniewa Wodeckiego – WODECKI TWIST: CHWYTAJ DZIEŃ. Na scenie Centrum Kongresowego ICE Kraków w pełnym niespodzianek repertuarze (opartym na ulubionych standardach i przebojach Zbigniewa Wodeckiego) wystąpią m.in.: Dawid Podsiadło, Brodka, Matt Dusk, Igor Herbut, Mela Koteluk, JNR ROBINSON, Aga Zaryan, Gaba Kulka, Urszula Dudziak, Sławek Uniatowski, Andrzej Lampert,  Anna Maria Jopek, Alicja Majewska, Krzysztof Herdzin i inni znakomici artyści. Występom gwiazd towarzyszyły będą projekcje wyjątkowych materiałów archiwalnych.

 

 

Leave a Reply