Happysad powraca i zapowiada nowy album [PREMIERA]

“Cały” to premierowa piosenka Happysad, która zapowiada ósmą płytę zespołu. Utwór powstał w kwietniu 2018 roku podczas obozu kompozycyjnego w Cisnej.

Klip w reżyserii Piotra Starzyka nagrywali w kwietniu rok później, a historyczne „Mamy to!” padło po około 10 dublach, chwilę przed 4:00 nad ranem.

 

fot. Marcin Ślusarczyk

 

Piotrek o tym projekcie mówi: „Zależało nam, by klip był dopełnieniem tekstu piosenki i opowiadał o miłości, ale nie wprost. Oczywistości nie muszą być złe, pod warunkiem, że ubierze się je w ciekawą konwencję i wyprowadzi do ekstremum. Tak powstał pomysł na teledysk rozegrany prawie w całości w mastershocie, który sam w sobie jest zabawą tematem i formułą.

Na ekranie obserwujemy więc scenę końcową nieistniejącego, sztampowego filmu akcji, którego główny bohater mści się za utratę swojej ukochanej. A potem jest piosenka finałowa i napisy końcowe. Klip żartuje z tego konceptu, ale i czerpie z niego garściami.

Do samego obrazu udało nam się wpleść wiele małych nawiązań. Znajdziecie tam Talking Heads i Lenny’ego Kravitza, znajdziecie Tarantino i Bruce’a Willisa ze Szklanej Pułapki, a także Sweet Charity, Bonda i… Quo Vadis. Jest co odkrywać, a wszystko w naszym, kameralnym i “teatrzykowym” wydaniu.”

Warto zaznaczyć, że autorem muzyki do sceny otwierającej klip jest Michał Bąk.

Happysad istnieje od 2001 roku, a w jego skład wchodzili Jakub Kawalec (wokal, gitara, teksty), Łukasz Cegliński (gitara, wokal), Artur Telka (gitara basowa) i Maciek Sosnowski (perkusja). Debiutancka płyta Happysad zatytułowana “Wszystko jedno” ukazała się 1 lipca 2004 roku nakładem wytwórni S.P. Records i zawierała 14 utworów, które wydawca określa mianem melodyjnego punka rocka z elementami reggae dopełnionych charakterystycznymi tekstami.

Obecny skład zespołu:

Jakub Kawalec – śpiew, gitara, teksty
Łukasz Cegliński – gitara, śpiew
Artur Telka – gitara basowa
Jarosław Dubiński – perkusja
Maciej Ramisz – klawisze, śpiew
Michał Bąk – saksofon, klawisze

 

Leave a Reply