Kortez z nową propozycją – “Doskonały dzień”

“Doskonały dzień” to nowa propozycja Korteza. Piosenka powstała już jakiś czas temu. Słowa do tego utworu napisał Piotr Rogucki.

Mamy przyjemność zaprezentować utwór, który długo dojrzewał w piwnicy Jazzboy Studio. W 2012 roku “Mjesto za dvoje” zespołu Letu Stuke z byłej Jugosławi przywiozła Biljana. Utwór pierwotnie został nagrany w 2005 roku, a gdy trafił do Polski, na Bałkanach był już evergreenem.

fot. materiały prasowe

W 2013 roku U-zek poprosił Piotra Roguckiego o napisanie dziejowego tekstu do tej piosenki. I tak po 67 dniach powstały polskie słowa do “Doskonałego dnia”. Wiosną 2016 prace nad utworem rozpoczął Roguc z Olkiem Świerkotem i trwały one ponad 2 lata. Później do “Doskonałego dnia” podszedł Muniek, ale w obydwu przypadkach zabrakło przysłowiowej kropki nad “i”.

Kortez, który bardzo lubił tę piosenkę od początku był świadkiem wszystkich tych zmagań. W 2018 roku zaproponował, że może w takim razie on ją zaśpiewa, bo szkoda, aby taki numer leżał w szufladzie. Potrzeba nam było roku, żeby dojrzała myśl o jej skończeniu i opublikowaniu. I tak dziś “Doskonały dzień” promuje letnią trasę Korteza “Holiday Tour”. Jak powiadają klasycy: “Lepiej późno niż później!”.

 

Leave a Reply