Reedycja płyty “Schody” zespołu Perfect

24 maja ukaże się reedycja szóstego albumu studyjnego zespołu Perfect pt. “Schody”. Album od dłuższego czasu niedostępny był w sprzedaży.

Na jej potrzeby wszystkie utwory z płyty przeszły dokładny remastering. Oryginalnie płyta ukazała się w 2004 roku i towarzyszyła jej nietypowa forma wydania. Początkowo, jako pierwszy album muzyczny w Polsce, była dostępna jedynie w postaci plików mp3, dopiero później pojawiła się forma fizyczna na CD oraz winyl. Producentem wszystkich utworów ze „Schodów” jest Dariusz Kozakiewicz, zaś autorem wszystkich tekstów – Bogdan Olewicz.

Za powód wydania albumu w Internecie wokalista grupy Grzegorz Markowski podał chęć walki z zakrojonym na szeroką skalę piractwem, a także umożliwienie szerokiego dostępu do nagrań słuchaczom mieszkającym np. poza granicami kraju – „To wyjście naprzeciw internautom. Polska została trochę z tyłu, jeśli chodzi o sprzedaż muzyki w ten właśnie sposób. Myślę, że to ma wielkie znaczenie także dla ludzi mieszkających poza dużymi miastami czy za granicą”.

Od dłuższego czasu płyta nie jest dostępna w wersji fizycznej. Na portalach aukcyjnych pojawiają się egzemplarze w zawrotnych cenach. Co ciekawe, w czasie gdy pojawił się album na rynku, nie był świetnie sprzedającym się materiałem. Być może dlatego, że płyta nie zawiera charakterystycznych dla zespołu przebojów. Forma wydania też była nowatorska. Niemniej album uznawany jest za duże osiągnięcie artystyczne Perfectu.

 

 

 

Leave a Reply