undertheskin zapowiad płytę “NEGATIVE”

Czołowy polski wykonawca nurtu post-punk undertheskin zapowiada premierę nowej płyty pt. “NEGATIVE” w wersjach CD i na winylu. Krążek w obu formatach można już zamawiać. Album promuje piosenka “Burn”.

undertheskin to introwertyczna podróż przez najzimniejsze dźwięki lat 80- tych. Hipnotyczny rytm, nerwowy puls gitary basowej i analogowych syntezatorów niepostrzeżenie wkradają się pod skórę słuchacza, a głęboka barwa głosu Mariusza Łuniewskiego – multiinstrumentalisty, wokalisty i tekściarza odpowiedzialnego za całokształt projektu – nieprzerwanie wciąga i intryguje.

fot. Liudmila Radyk

Zespól debiutował w 2015 płytą “undertheskin”, która swym surowym brzmieniem nawiązywała do takich zespołów jak The Soft Moon, Joy Division czy Editors. Album zyskał uznanie na arenie międzynarodowej co zaowocowało szeregiem koncertów w Europie [w towarzystwie m.in. The Soft Moon, Drab Majesty, Lebanon Hannover etc.].

W zaledwie tydzień po premierze znalazł się na pierwszej pozycji serwisu Bandcamp pośród najlepiej sprzedających się wydawnictw alternatywnych na świecie, a pierwszy nakład debiutanckiego CD został całkowicie wyprzedany i doczekał się wznowienia w 2018r.

W marcu tego roku ukazał się drugi album undertheskin zatytułowany “N E G A T I V E”. Płyta już zdążyła zbierać doskonałe recenzje i po raz kolejny zyskała status najlepiej sprzedającego się krążka w kategorii post-punk na świecie, oraz najlepiej sprzedającej się polskiej płyty w serwisie Bandcamp! Na początku maja album ukaże się w wersjach CD i winyl.

Album składa się z siedmiu autorskich kompozycji. Zmiksowany został w łódzkim Soyuz Studio przez Kamila Łazikowskiego – znanego m.in. z Cool Kids of Death. Masteringiem płyty zajął się Eric Van Wonterghem w berlińskim PRODAM STUDIO. Za oprawę graficzną wydawnictwa odpowiada Bartosz Hervy – grafik oraz muzyk związany z grupą Blindead.

Wydawcą płyty CD jest polski label ALCHERA VISIONS, a wersją winylową zajęła się hiszpańska wytwórnia ORACULO RECORDS. Płyta dostępna jest również na wszystkich platformach streamingowych.

 

Leave a Reply