Powrót zespołu KROKI

Kroki wracają z nowym materiałem. Po udanym debiucie z 2016 roku, zespół prezentuje pierwszy zaśpiewany po polsku utwór pt. „Balon”. Singiel zapowiada album, którego premiera zaplanowana jest na czerwiec tego roku.

fot. materiały prasowe

„Balon” to najnowszy singiel zespołu Kroki, pierwszy w ich karierze zaśpiewany po polsku. Opisuje wewnętrzne rozterki każdego człowieka, narastające do takich rozmiarów, że ma on ochotę się ulotnić, zostawić wszystko, zapaść pod ziemię. Utwór jest swojego rodzaju zaproszeniem do krótkich, intymnych opowieści. Opowieści, którymi są kolejne utwory na nadchodzącym albumie.

Zespół Kroki o utworze „Balon”:

„Mania wielkości toczy świat. Szukasz wartości – w oczy patrz.” Nie bierzmy na siebie zbyt wielu spraw i nie zapominajmy o tym, co jest dla nas ważne. Przeżycia, emocje, które często w nas siedzą, nie zawsze znajdują ujście. Niestety nie zawsze wypluwamy z siebie to, co nas męczy, rzadko rozmawiamy o rzeczach ważnych. Dzięki czemu szybko zakładamy na siebie skorupę i nie pokazujemy swoich uczuć, tego kim tak naprawdę jesteśmy. 

Kroki to wypadkowa trzech muzycznych światów. Zespół tworzą producent Szatt, wokalista Jaq Merner i basista Paweł Stachowiak. Inspiracje muzyczne czerpią z jazzu, soulu, indie rocka, a to wszystko okraszone jest eksperymentalną elektroniką i charakterystycznym głosem frontmana. Mimo tak szerokich muzycznych wpływów, Kroki stworzyły spójną brzmieniowo całość.

Ich epka pt. „Stairs” zachwyciła fanów i krytykę wyszukanymi brzmieniami, harmoniami i emocjami. Debiutancki materiał ukazał się w jesienią 2016. Jego świetne przyjęcie zaowocowało współpracą wizerunkową z marką IKEA, a także wieloma nominacjami do nagród m.in. Fryderyków, Munoludów czy nagród Gazety Wyborczej.

Na materiale z nadchodzącej płyty znajdzie się więcej instrumentów i jeszcze więcej melodii. Artyści wykorzystują naturalne brzmienia, nagrywane często w amatorski sposób, aby udowodnić, że tak jak ludzie, muzyka nie musi być idealna.

 

Leave a Reply