Premiera płyty “Bal którego nie było” zespołu Kapral Zajączek

Debiutancki album zespołu Kapral Zajączek o tytule “Bal którego nie było” to nowy, rock’n’rollowy powiew świeżości na polskiej scenie, to także porcja przebojowych piosenek nawiązujących w równej mierze do big bitowych źródeł polskiej muzyki lat 60-tych, jak i do alternatywnego brytyjskiego rocka lat 80. spod znaku Housemartins czy The Smiths.

fot. Mateusz Wysokiński

Kapral Zajączek to przeciwnicy kakofonii, szukający w muzyce spokoju i odkupienia, to członkowie stowarzyszenia wielbicieli melodii chwytliwych. Sami o swoim pomyśle na płytę „Bal którego nie było” mówią: „Kapral Zajączek to ciepłe, wakacyjne noce i muzyka niosąca się z dancingów na rozświetlonym statku. Proza życia ubrana w chwytliwe melodie, zadziorne granie i ducha młodości.”.

Kapral Zajączek ma już za sobą obecność na składance o tytule „Będzie głośno” wydanej przez Polskie Radio, na której znalazło się 13 utworów nagranych przez finalistów konkursu radiowej Czwórki, do którego zgłoszono ponad 1300 utworów. Płyta ukazała się pod naszym patronatem medialnym.

Na radiową składankę trafił utwór „Supersam” w wykonani Kaprala Zajączka i właśnie ta kompozycja pilotuje debiutancki album zespołu trafiając jako singiel do rozgłośni radiowych miesiąc przed premiera płyty.
Również „Supersam” jest pierwszym teledyskiem grupy obecnym już na kanale YouTube wytwórni Jimmy Jazz Records.

 

Leave a Reply