Wasio z solową płytą “SAM”

Maciej Wasio to kompozytor odpowiedzialny za kompozycje wielu polskich wykonawców. 12 kwietnia ukazała się jego solowa płyta pt. “Sam”.

Drugim singlem promującym nowe wydawnictwo był utwór „Bądź”, który promował intymny teledysk z udziałem Anny Smołowik i Olafa Deriglasoffa.

Album  „SAM ” to oscylacja pomiędzy subtelnością a folkowo-songwriterskim światem muzycznym. Wasio to też pełnoprawny zespół, złożony z muzyków, na co dzień grających u boku takich artystów jak: Daria Zawiałow, Artur Rojek, Mela Koteluk czy LemON.

WASIO zapytany o album „ SAM” mówi:

„To najbardziej osobista płyta w mojej dotychczasowej karierze. Mam takie wrażenie, że te dźwięki i słowa gdzieś na mnie czekały. Gdzieś bardzo głęboko. Pierwsze spotkanie z  Rubensem – Piotrem Rubikiem, otworzyło przysłowiowy kurek i teraz należą one również do Państwa”.

Maciej Wasio to polski kompozytor, autor tekstów i producent, który na rynku muzycznym funkcjonuje od 20-stu lat. Na swoim koncie ma nominacje do nagrody Fryderyk oraz setki koncertów z zespołem OCN, m.in. u boku takich artystów jak Kings Of Leon, Beyonce czy Rammstein. Swoje doświadczenia zdobywał na festiwalach zarówno w kraju (Orange Warsaw Festival, Jarocin Festival, Capital Of Rock), jak i za granicą (Sziget Festival, Reeperbahn Festival).

Na obraną aktualnie solową drogę, niewątpliwy wpływ miał wyjazd do Nashville i współpraca z producentem Vancem Powellem (Jack White, The Raconteurs, Arctic Monkeys).

Na początku roku premierę miała także wspólna płyta Patrycji i Grzegorza Markowskich, na której Maciej Wasio udzielał się jako kompozytor, autor tekstów oraz producent. Pojawił się także na wspólnym koncercie Markowskich, gdzie wykonał na żywo jeden autorski utwór.

Jeszcze w tym roku do sklepów trafią nowe wydawnictwa zespołów: Afromental oraz Jamal, które również powstały w ścisłej współpracy z Maciejem Wasio.

 

 

Leave a Reply