Nowe wydanie płyty “Geira” Haliny Frąckowiak

12 kwietnia ukazała się “Geira” Haliny Frąckowiak z towarzyszeniem zespołu SBB. Płyta z 1977 roku została na nowo zremasterowana i wydana po raz pierwszy w formie CD.

Fascynujące świadectwo niepokornych wyborów artystycznych jednej z najciekawszych polskich wokalistek. Nagrany z towarzyszeniem tria SBB album „Geira” powraca w odświeżonej, zremasterowanej formie. Nagrana w marcu 1977 roku „Geira” to kulminacja dwóch lat współpracy Haliny Frąckowiak z Józefem Skrzekiem, który dla wokalistki przygotował cały szereg wspaniałych, intrygujących utworów. Do dziś zachwycają melodyką, ciekawymi aranżacjami z pogranicza funku, popu i rocka, ponadczasowymi tekstami Juliana Mateja, a przede wszystkim – niezwykle udanymi partiami wokalnymi, prezentującym szerokie spektrum możliwości Haliny Frąckowiak.

Przebojowe „Jesteś spóźnionym deszczem”, dyskotekowe „Wzejdę polnym makiem” czy podniosłe „Brzegi łagodne” do dzisiaj stanowią niezwykle ważne punkty w dorobku artystki.

„Geira” ukazuje się po raz pierwszy jako osobne wydawnictwo CD. Materiał został na nowo zremasterowany z oryginalnych taśm przez Andrzeja Poniatowskiego i brzmi o wiele pełniej niż na poprzednich edycjach. W książeczce, obok szkicu na temat współpracy Haliny Frąckowiak i Józefa Skrzeka, znalazły się niepublikowane wcześniej zdjęcia i alternatywne projekty okładek autorstwa Rafała Jasionowicza.

Muzycy:
Halina Frąckowiak – voc
SBB:
Józef Skrzek – synth, keyb, bvoc (5)
Apostolis Antymos – g
Jerzy Piotrowski – dr
Alibabki – bvoc (9)

Tracklista:

1. Jesteś spóźnionym deszczem
2. Myśli twoje śnić zaczynam
3. Wzejdę polnym makiem
4. Otwieram list – brązowy wrzesień
5. W powszednie dni
6. Śnij tylko szczęście
7. Pieśń Geiry
8. Chcę być dla ciebie
9. Brzegi łagodne

 

Leave a Reply