Linia Nocna – premiera singla „Hulajnogi”

Linia Nocna publikuje klip do swojej najnowszej piosenki. „Hulajnogi” to pierwszy singiel zapowiadający nowy materiał. Teledysk stworzyli Follow the Rabbit i Kassai Production. Zdjęcia zostały zrealizowane na wyspie Korfu.

fot. Paweł Witkowski

„Co by było gdybyś nagle obudził się w zupełnie innym, opuszczonym miejscu, gdzie nie ma Internetu ani telefonów? Co zrobiłbyś, gdyby wszystko to, co Cię pochłania na co dzień zniknęło?

W teledysku “Hulajnogi” chcieliśmy pokazać alternatywny sposób spędzania czasu polegający na czerpaniu prawdziwej radości z tego co nas otacza, odkrywania, byciu tu i teraz. To zachęta do zatrzymania się, przyjrzenia temu, co dookoła nas i poczucia nieskrępowanej niczym wolności.”

LINIA NOCNA to duet elektroniczny, który tworzą Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec.
Debiutowali w czerwcu 2017 r. singlem „Znikam na chwilę”, za który otrzymali nagrodę redakcji Chillizet w plebiscycie na „Chilloutowy utwór roku 2017”. Dziś klip do utworu ma pół miliona odsłon na YouTubie, został też wykorzystany w ogólnopolskiej kampanii jednego z wiodących banków w Polsce.

16 marca 2018 r. na rynku pojawił się debiutancki album Linii Nocnej „Znikam na chwilę” (Wydawnictwo Agora) z gościnnym udziałem Kuby Sienkiewicza i Buslava. Album był nominowany do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Elektronika.
W kwietniu ich piosenka “9 mostów” z udziałem Otsochodzi ukazała się na składance Flirtini “Heartbreaks & Promises vol.4” – najważniejszej kompilacji z muzyką młodych polskich twórców (dziś utwór ma milion odsłon).

Z kolei w czerwcu zespół zaskoczył fanów kolejnym, niepublikowanym wcześniej utworem „Zielone Żoli”, który trafił na playlisty m.in. Radia Eska i Radia Zet.
Podczas sezonu wiosenno-letniego 2018 r. Linia Nocna wystąpiła m.in. na Spring Break Festival, Co Jest Grane 24 Festival i Local Warming Festival. Zwieńczeniem sezonu festiwalowego był dla nich występ na głównej scenie Kraków Live Festival.

 

Leave a Reply