Paulina Przybysz i Patrick The Pan w kolejnym singlu Maćka Sawocha – projekt “10h”

„Timeless Love” Pauliny Przybysz, Patricka The Pana i Maćka Sawocha to najnowszy, a zarazem ostatni utwór promujący album “Season I”, powstały podczas projektu „10h”.

Artyści spotkali się w studiu, by przełożyć swoje inspiracje na brzmienie, znaleźć wspólny język i stworzyć wyjątkowy materiał.

fot. Marek Kita

Paulina Przybysz, współautorka takich projektów jak Sistars czy Rita Pax, to artystka nieustannie poszukująca, eksplorująca rozmaite obszary muzycznego świata. Zaś Piotr Madej, znany jako Patrick The Pan, to człowiek-orkiestra odpowiedzialny za jeden z najbardziej interesujących debiutów ostatnich lat. Artysta zyskał uznanie w oczach krytyków, organizatorów festiwali czy innych muzyków, takich jak Artur Rojek, Geoff Barrow czy Dawid Podsiadło, którzy zapraszali go do kooperowania i wspólnego koncertowania.

Maciej Sawoch to, z kolei pomysłodawca i twórcą projektu „10h”, producent muzyczny i kompozytor znany ze współpracy z takimi artystami/zespołami jak Miuosh, Katarzyna Nosowska, T.Love, Krzysztof Zalewski, Lanberry, JÓGA czy Arek Kłusowski.

Co ich łączy? Indywidualne podejście do procesu twórczego. Każde z nich preferuje solowe odkrywanie dźwięków, z których piszą swoją muzyczną opowieść. Jednak gdy za sprawą Maćka Sawocha spotkali się w studiu, uwolnili nieznane sobie pokłady kreatywności, wyzwolone dzięki obecności drugiej osoby o zgoła odmiennym warsztacie i upodobaniach.

Efektem tego spotkania jest utwór, który romansuje pomiędzy przesterowanym wokalem Pauliny, a syntezatorami i stanowczym brzmieniem perkusji. Wszystko razem tworzy współcześnie brzmiący muzyczny klimat, nawiązujący do klasycznego R&B/Soul.

Paulinie, Piotrowi i Maciejowi w studio towarzyszyli realizator Harold Grunberg i perkusista Jacek Szczypiński. Wspólne poczynania udokumentował Marek Kita, zaś za montaż odpowiedzialny był Piotr Zajas. Nagranie odbywało się w studiu Maq Records.

 

fot. Wiktor Franko / Grafika Adrian Szczepaniak

Leave a Reply