Teaser klipu Pozytywki i zapowiedź płyty

11 kwietnia ukaże się druga płyta nowosądeckiej Pozytywki zatytułowana „Fundament Mocy”. Zespół ani myśli zbaczać z wytyczonej swoim debiutanckim albumem ścieżki, choć odgraża się, że ma w zanadrzu dużo szalonych niespodzianek, których nie omieszka wykorzystać, kiedy tylko nadejdzie ten właściwy moment.

fot. materiały promocyjne zespołu

A moment ten tuż, tuż. Szumnie zapowiadany krążek Pozytywki ujrzy światło dzienne już 11 kwietnia br., punktualnie o godz. 20:00! Ale przecież nie jest to żadne novum. Zespół skutecznie przypomina o tym począwszy od czerwca ubiegłego roku. Nowością jest załącznik do „Fundamentu Mocy” (drugi po prezentowanych na łamach portalu „Neonach”) tj. klip, a premiera zbiegnie się czasowo z premierą samej płyty. Ponadto 3 kwietnia, na oficjalnym fanpage’u grupy, został zamieszczony teaser nowego wydawnictwa Pozytywki.

https://www.facebook.com/pozytywkaOfficial/

Lider zespołu Daniel „Deny” Gądek nie kryje ekscytacji ze zbliżającej się daty i dodaje: „Podobnie jak w Pogodnej Unii Bohaterów, naszym debiucie, tak i w Fundamencie Mocy, próżno doszukiwać się gatunkowej szuflady, mocno określonego formalnie sposobu prezentowania muzyki i treści”.

Co to dużo pisać, ma być dynamiczniej, ciekawiej i jeszcze bardziej “Pozytywkowo”: „Album jest skończony i jesteśmy z niego dumni… Nie możemy się już doczekać, aż podzielimy się nim ze światem! Nowa Pozytywka to nadal Pozytywka. I choć charakter debiutu pozostaje, nowy long pozwoli słuchaczom otworzyć oczy i uszy na całkiem nowy, nieznany wymiar i znaczenie tworzonej przez nas muzyki” – komentuje Deny.

Obecny skład zespołu:

Daniel „Deny” Gądek – gitara, wokal, muzyka
Andrzej „Sajan” Stec – wokal
Kamil „Kadżor” Nędzia – rap
Wojciech „Wojtas” Fedeńczak – gitara basowa
Piotr „Pietro” Mordarski – perkusja
Michał Mordarski – gitara rytmiczna
Jonathan „Jonek” Hojdys – instrumenty klawiszowe/elektronika

Pozytywka – polski rockowy zespół muzyczny utworzony we wrześniu 2017 roku w Nowym Sączu z inicjatywy Daniela „Deny’ego” Gądka i Andrzeja „Sajana” Steca.

Muzyka Pozytywki odznacza się bogactwem brzmienia, muzycznych tematów i odniesień do świata szeroko pojętej popkultury. Grupę trudno zaszufladkować do konkretnego stylu. Eklektyzm i wielokulturowość wykonywanej muzyki podbijane są abstrakcyjnymi i asocjacyjnymi, pełnymi pozytywnej energii i specyficznego humoru tekstami. Większość utworów nosi znamiona rocka i jego odchyleń, muzyki popularnej i elektronicznej, określonej przez samych twórców jako „rock galaktyczny”.

We wrześniu 2017 roku do duetu Gądek-Stec oficjalnie dołączył odpowiedzialny za elementy melorecytacyjne Kamil „Kadżor” Nędzia. Już jako trio, zespół nagrał swój debiutancki album pt. „Pogodna Unia Bohaterów”, którego premiera miała miejsce 26 grudnia 2017 roku. Krótko po sesji nagraniowej debiutu, skład Pozytywki ponownie uległ zmianie. Jeszcze w grudniu 2017 roku do zespołu dołączył basista Wojciech Fedeńczak, a w czerwcu 2018 roku perkusista Piotr Mordarski. 22 kwietnia 2018 roku grupa zadebiutowała na falach radiowej „Czwórki” (audycja „Kosmiczne Wibracje”) utworem „Wesoła Galaktyka”.

24 czerwca 2018 roku zespół zapowiedział swój drugi album pt. „Fundament Mocy”, którego premiera planowana jest na kwiecień 2019 roku. Wiadomość ogłoszono na oficjalnym fanpage’u na Facebooku. Jako singiel promujący płytę wybrano opublikowany 29 lipca 2018 roku utwór „Neony”. Za reżyserię i scenariusz klipu odpowiadają Daniel „Deny” Gądek do spółki z basistą Wojtkiem „Wojtasem” Fedeńczakiem. W obsadzie klipu oprócz wymienionych, znaleźli się: drugi wokalista Andrzej „Sajan” Stec, perkusista Piotr „Pietro” Mordarski, wybitny sądecki raper Mateusz Smoleń i przyjaciele.

22-25 grudnia 2018 roku zespół (wspólnie z Or_kiestrą – Niezależną Orkiestrą i Chórem Młodzieżowym i dziecięcą Scholką Emmanuel) pracował nad świąteczną piosenką pt. „Wesołych Świąt”, która zadebiutowała na oficjalnym kanale YouTube grupy 26 grudnia 2018 roku. Zarejestrowanie nowego utworu zbiegło się w czasie z podjęciem decyzji o rozbudowaniu instrumentarium oraz poszerzeniu składu. Jeszcze w grudniu 2018 roku do Pozytywki dołączył młodszy brat perkusisty grupy, gitarzysta rytmiczny Michał Mordarski, oraz w styczniu br. – klawiszowiec Jonathan „Jonek” Hojdys.

Klip do utworu “Neony”:

Leave a Reply