Marcin Sójka powraca z nowym utworem “Dalej”

„Dalej”, drugi singiel Marcina Sójki, zwycięzcy 9 edycji The Voice of Poland, to najbardziej optymistyczny utwór wiosny 2019.

fot. materiały promocyjne

Takiej dawki pozytywnej energii dawno nie słyszeliście. Utwór opowiada o wiośnie w sercu i o odrodzeniu (w) związku. Piosenka zarówno muzycznie, jak i w warstwie literackiej jest konsekwencją drogi obranej przez wokalistę przy debiutanckim singlu „Zaskakuj mnie”, a dopełnia ją ascetyczny klip. Wiosna idzie, naprawiajcie błędy, bo po to są, serce niech Was prowadzi jak kompas, nie cofajcie się, idźcie dalej, przed siebie, kochajcie się!

„Zaskakuj mnie tak, oczaruj mnie tak, mój świecie dziś spraw, bym mógł cię sercem brać” – tak właśnie Marcin wyśpiewał sobie miano The Voice Of Poland 2018.

Marcin Sójka śpiewa od zawsze. Jako kilkulatek został doceniony przez ikony teatru muzycznego w Polsce, Janusza Józefowicza oraz Janusza Stokłosę, i zagrał główną rolę w musicalu „Piotruś Pan” w Teatrze Roma.

Z muzyką jest związany zawodowo, ponieważ w rodzinnych Siedlcach pracuje w Centrum Kultury i Sztuki jako realizator dźwięku.

W muzyce najbardziej ceni harmonię, melodie i żywe instrumenty, a jego guru wokalnym na zawsze pozostanie Zbigniew Wodecki.

Najbliższa Jego sercu jest twórczość Chaka Khan, Basi Trzetrzelewskiej, Phila Collinsa, Stinga, Genesis, Police, a z polskich Artystów oprócz Patrycji Markowskiej, Perfectu, ceni Dawida Podsiadło i Natalię Przybysz.

Kiedy pojawił się  w programie „The Voice of Poland” i podczas przesłuchań w ciemno wykonał „Czas nas uczy pogody” z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej i Stanisława Sojki, jurorzy i publiczność wprost rozpłynęli się, a potem już było z górki – podbił serca wszystkich interpretacją każdego wykonywanego utworu.

 

Leave a Reply