“Mój śnie” drugim singlem Strojnowego

“Mój śnie” to drugi singiel promujący nowy album zespołu STROJNOWY – “Wolność serc”, którego premiera odbyła się 09 listopada 2018. Jest to oficjalny powrót na scenę po 30 latach przerwy Piotra “Struny” Strojnowskiego – pierwszego lidera i wokalisty zespołu DAAB.

Przez 30 lat Piotr nie zajmował się muzyką. Pojawiał się kilkukrotnie jako gość ale w pełni oddał się pracy jako złotnik a później po wyjściu z własnych zawirowań terapeuta uzależnień – co z sukcesem wykonuje do dzisiaj. Ten okres nie był zupełnie bierny artystycznie, ponieważ Piotr cały czas pisał teksty – bardzo dobre teksty i komponował muzykę.

W 2015 roku jego drogi splotły się z producentami Grzegorzem Rytką i Michałem Mareckim postanowili powołać do życia zespół “Strojnowy”. Od tego czasu rozpoczęły się pracę nad płytą “Wolność Serc” bazującej na tekstach Piotrka i wspólnych kompozycjach. Równolegle do zespołu dołączyli muzycy, którzy mają swój udział w tworzeniu polskiej sceny reggae. Muzyczna bezpretensjonalność oraz teksty Piotra wypełniają niszę w liryce polskiej muzyki, w której tak niewiele słyszy się komentarzy do czasów współczesnych. Śpiewa również o miłości w sposób bardziej wyrafinowany.

Nasza recenzja płyty “Wolność serc”:

Strojnowy – “Wolność serc”

 

Leave a Reply