Mary Komasa z teledyskiem do premierowej piosenki “Degenerate Love”

„Degenerate Love” to pierwszy teledysk zapowiadający zbliżający się drugi album Mary Komasy „Disarm”, który ukaże się w tym roku. Video wyreżyserował mieszkający w Berlinie tancerz i performer MJ Harper.

fot. materiały promocyjne

“Stworzyliśmy przestrzeń, w której stopniowo pochłania nas energia wytworzona przez znajdującą się w niej grupę postaci. Panuje w niej atmosfera brudna, lepka, a jednocześnie przepełniona pięknem.

W człowieku zawsze pociągała i inspirowała mnie zdolność do zaakceptowania własnej niedoskonałości. To błędy i niedociągnięcia stanowią dla mnie nasz prawdziwy obraz. Jeśli wspólnie z kilkoma obcymi osobami wybieram się na wyprawę na planetę Mars, nie mam wyboru: muszę zaufać moim towarzyszom oraz zrozumieć ich emocje. Muszę podzielić się z nimi swoją miłością. To emocjonalne wyzwanie towarzyszyło nam w czasie pracy nad teledyskiem. Czemu nie potrafimy zaakceptować w sobie tego, co najbardziej ułomne? Wiele z nas boryka się ze wstydem. Ważną częścią mojej filozofii twórczej jest zaakceptowanie w sobie i pokazanie innym swoich niedoskonałości. Ogólnie, przesłaniem „Degenerate Love” jest apel, żebyśmy zaprzestali wysyłać nasze komunikaty w kosmos, a skierowali je ku sobie.” – tak o nowym utworze i jego przesłanie wypowiada się Mary Komasa.

MJ Harper opisując pracę nad tym projektem używa następujących słów: Uwielbiam stan nieprzygotowania, improwizacji. Tę świadomość, że osoby zaproszone przez nas do wzięcia udziału w wideo dokonają projekcji swoich przeżyć na stworzony przez nas scenariusz. Na to wszystko nałoży się nasza wspólna projekcja, z której dzięki światłu i przestrzeni zrodzi się nowy, żywy organizm. Jeśli da się ludziom poczucie bezpieczeństwa i powstrzyma się przed ocenianiem ich, to oni w zamian zaprezentują się nam w sposób otwarty i szczery.

 

Leave a Reply