Trzeci singiel Illusion z płyty “Anhedonia”

Zespół Illusion prezentuje teledysk do trzeciego singla z albumu “Anhedonia”. W utworze “Śladem krwi” gościnnie usłyszeć można Roberta “Litzę” Friedricha.

“Anhedonia” to mocny powrót do korzeni Illusion – od pierwszych dźwięków nie ma wątpliwości, kto jest autorem płyty. Szósty studyjny album zespołu brzmi agresywnie, surowo i naturalnie. Siłę dziesięciu nowych utworów stanowią gorzkie, bezkompromisowe teksty, a także charakterystyczne brzmienie, oparte na mocnej sekcji rytmicznej, chropowatych gitarach i energetycznym wokalu Lipy.

fot. materiały promocyjne

Nowy materiał skłania do refleksji – piosenki mają bardzo mocny przekaz, oddający niepokój naszych czasów. Teksty opowiadają o problemach współczesnego świata, wyrażając sprzeciw muzyków wobec wszechobecnej znieczulicy i głupoty.

Za produkcję i mastering krążka odpowiadał Szymon Sieńko i Grzegorz Piwkowski.

Illusion został założony zimą 1992 r. w Gdańsku przez Tomasza “Lipę” Lipnickiego (wokal, gitara), Jurka “Jerrego” Rutkowskiego (gitara) i Pawła Herbascha (perkusja). Pierwszym basistą został Ireneusz Mazurek (eks–She), zastąpiony wkrótce przez Jarka Śmigla (eks–IMTM).

Pierwszy album zespołu – zatytułowany po prostu „Illusion” – znalazł się w sklepach w listopadzie 1993 roku. Najnowsza płyta grupy “Anhedonia” ukazała się w marcu 2018 roku.

 

Leave a Reply