Najnowszy teledysk Liki do utworu “Toga”

Lika czyli AngeLika Wdowczyk prezentuje nowy teledysk do piosenki “Toga”. Wokalistka pracuje właśnie nad materiałem, który wypełni jej debiutancką płytę.

“Toga” to manifest przeciwko stereotypom i szumowi informacyjnemu jaki nas otacza, przedstawiony w dość przewrotny sposób. Odgrzewane od lat medialne hasła typu “gwarantujemy najlepszą przyszłość” czy “dobra zmiana dla każdego” są powtarzalną sztampą i bezwartościową papką informacyjną, którą jesteśmy karmieni.

fot. materiały prasowe

“Warto się zatrzymać i znaleźć czas na przefiltrowanie tego, co krąży wokół nas. Ugruntowane zawody zaufania publicznego w środowisku prawniczym, którego jestem aktywnym przedstawicielem, podlegają mniejszym bądź większym bombardowaniom w zależności od trendu politycznego, bez głębszego uzasadnienia. Oczywiście, zjawiska anormalne należy eliminować, ale nie powinno się uderzać w fundamenty zbudowane na przestrzeni lat, konieczne do stabilnego funkcjonowania społeczeństwa w demokratycznym państwie prawnym. W klipie pojawiają się hasła, które wymagają rozwinięcia tworząc koronne zasady, o zachowanie których należy walczyć każdego dnia
zaczynając OD SIEBIE. Dlaczego TOGA? Bo dla mnie to symbol potencjału i
konfrontacyjnej osobowości, bo to strój, który często noszę wykonując zawód zaufania publicznego – radcy prawnego. Bo to ja! :)” – tak o przesłaniu swojego najnowszego utworu opowiada wokalistka.

Lika (AngeLika Wdowczyk) to rodowita warszawianka, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i … uznany warszawski radca prawny.
Laureatka programu TVP2 „Szansa na Sukces” (w edycji finałowej w PKiN z zespołem Perfect w piosence: „Ale wkoło jest wesoło” oraz w programie z zespołem Wawele: „Biały Latawiec”) i Muzycznej Rebelii Radia Dla Ciebie.
Ukończyła z wyróżnieniem klasę wokalną Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej I i II stopnia w Warszawie pod patronatem Akademii Muzycznej w Katowicach.
Jest Członkinią Okręgowej Izby Radców Prawnych z siedzibą w Warszawie. Absolwentka międzynarodowych studiów Master of Laws LL.M. International Law. Założycielka kancelarii prawnej, dyrektor ds. prawnych dużej korporacji międzynarodowej. Obecnie przygotowuje kolejne produkcje na swoją debiutancką płytę.

“Toga” to drugi singiel wokalistki, która w lutym tego roku zadebiutowała utworem “Lekko tak”.

 

Leave a Reply