Jacob Flâneur prezentuje nowy utwór “Co jest ważne?”

Jacob Flâneur prezentuje nowy utwór pt. “Co jest ważne?”, który zapowiada jego debiutancką płytę “Co tam?”. Wcześniej muzyka mogliśmy usłyszeć na składance “Będzie Głośno!”, czyli krążku ze zbiorem piosenek artystów, którzy zgłosili się do drugiej odsłony konkursu organizowanego przez radiową Czwórkę.

“U mnie świat nabrał tempa. Za moment wydaję swój debiutancki materiał będący zwieńczeniem długich godzin small talków i autorefleksji. Taki mój mały artystyczny ekshibicjonizm. Za albumem “Co tam?” stoi mnóstwo pracy, historii, wzlotów i upadków, dlatego cieszę, że mogę się nim wreszcie podzielić.” – jak informuje Jacob Flâneur.

 

fot. materiały promocyjne

 

Muzyka Dawida Jakubowskiego to spacer po mieście, obserwowanie ludzi i rozmyślanie nad światem. Artysta zresztą lubi taką formę twórczości, gdyż pierwsze swoje teksty napisał przemierzając Gdynię nocą, ze słuchawkami na uszach, spisując w notatniku myśli, które później przeradzały się w rymy. Na płycie Czwórki “Będzie Głośno!” możemy znaleźć jego poprzedni singiel pt. “Cappuccino”.

Nowa propozycja przepełniona jest socjologicznymi, często dosyć osobistymi przemyśleniami. To, co wyróżnia Dawida, to jego bardzo charakterystyczne flow i specyficzne posługiwanie się wokalem. Muzyka nie została skupiona na rytmicznych podkładach, a na chłodnej melodyce.

 

Leave a Reply