Zapowiedź nowej płyty Sarsy. Znamy listę piosenek

24 maja ukaże się nowa płyta Sarsy pt. “Zakryj”. Znamy listę piosenek. Okładka albumu pozostanie tajemnicą do 20 kwietnia.

Sarsa zapowiada swoją trzecią płytę singlami „Zakryj” i „Carmen” będącymi połączeniem poetyckiego tekstu z nośną orkiestrową aranżacją. Wokalistka jako autorka tekstu i kompozytorka, a także producent kreatywny albumu, konsekwentnie pozycjonuje swoją twórczość w obrębie szlachetnego popu.

fot. materiały promocyjne

„Zakryj” to pierwszy, a zarazem tytułowy singiel promujący album. Piosenka w krótkim czasie stała się jednym z najczęściej granych utworów ostatniej jesieni. Kawałek szybko wspiął się na pierwsze miejsce polskiego airplaya.

 Sama wokalistka o trzecim albumie mówi:

“Inspiracją artworku albumu jest zjawisko synestezji oraz moje przekonanie, że muzyka to nie tylko dźwięki, ale wielowymiarowe zjawisko. Muzykę można pokazać w kolorach czy znakach, dlatego komunikacji tego albumu towarzyszą m.in. obrazy inspirowane konkretnymi utworami z płyty. Poprzez bardzo symboliczne grafiki chcę umożliwić odbiór mojej twórczości również za pomocą innych zmysłów. Chcąc zwrócić uwagę na różne warstwy muzyki, stworzyłam artystyczne wideo do utworu „Zakryj”, do którego zaprosiłam Iwonę Cichosz, która jako osoba niesłysząca pomaga mi zrozumieć, w jaki sposób głusi mogą słyszeć i czuć muzykę.”

Nad albumem Sarsa pracowała w swoim studio w Gdyni. Płyta zawiera różnorodny materiał: zarówno nostalgiczne utwory balladowe, jak również bardziej upbeatowe kompozycje. Na tracklistę trafił kawałek „Nienaiwne”, na którego wersję studyjną fani artystki czekają od kilku lat. Wszystko utrzymane w charakterystycznym „sarsostylu”.

Sarsa jesienią 2019 ruszy z nowym materiałem w trasę klubową #ZAKRYJTOUR . Podczas tournée artystka odwiedzi kilkanaście największych polskich miast.
W nawiązaniu do tytułowego singla oraz tytułu samego albumu, okładka trzeciej płyty Sarsy pozostanie tajemnicą do dnia 20 kwietnia 2019.

„Zakryj” – lista utworów:
1. Intro – Zanim (serce będę miała chłodne)
2. Tęskno mi
3. Nienaiwne
4. Balony
5. Zakryj
6. Gotowa
7. Carmen
8. So cold
9. Modlitwa
10. Ta piosenka

Leave a Reply