OLY. prezentuje nowy singiel “Hologram”

“Hologram” to drugi singiel Oly., promujący jej nową płytę “Rzeczy których nie mówią kiedy jestem dorosła”, która ukazała się w listopadzie minionego roku.

Oly. (Aleksandra Komsta) jest piosenkarką i autorką tekstów. Mając 20 lat wydała swój debiutancki album pt. „Home” (2015, Nextpop). W licznych recenzjach albumu pojawiły się wówczas słowa uznania opisujące wyjątkowy talent kompozytorski Oly., jej autentyczność i wrażliwość. W nagraniu „Home” wzięli udział m. in.: Low Roar, Fismoll, Kari czy Baasch, a producentem albumu był Robert Amirian.

fot. materiały promocyjne

Trzy lata po wydaniu debiutanckiego krążka były okresem rozwoju, budowaniem świadomości dojrzewającej życiowo młodej kobiety, przetwarzającej otaczający świat i własne doświadczenia życiowe przez filtry artystycznej wrażliwości i niepospolitej wyobraźni. Efektem tych przemyśleń i wielomiesięcznej pracy jest drugi album Oly. pt. „Rzeczy których nie mowię kiedy jestem dorosła”.

Chcąc najkrócej opisać różnicę między pierwszą a drugą płytą, właściwe wydaje się stwierdzenie, że różnią się one… kolorem. „Home” był płytą pełną szlachetnych, minimalistycznych odcieni szarości i chłodnego światła skandynawskich inspiracji. Nowa płyta namalowana jest z pełnej palety barw, o różnej temperaturze i intensywności. Dotyczy to zarówno podstawowej warstwy, jaką jest muzyka – niezwykle różnorodna i wielowątkowa, pełna dynamicznych, zróżnicowanych emocjonalnie i produkcyjnie kompozycji, oprawionych w ramy śmiałej, kreatywnej aranżacji, jak i wyjątkowej oprawy graficznej.

To album piękny i poruszający, przede wszystkim siłą emocji, melodii i tekstu Oly., ale też wyobraźnią, talentem i energią wspierającego ją Andrzeja Koniecznego – młodego aranżera i producenta płyty, wykonawcy wielu partii instrumentalnych i realizatora większości nagrań. W nagraniach wzięli udział muzycy współpracujący z artystką i towarzyszący jej na koncertach oraz specjalni goście: Andrzej Smolik (elektronika) i Baasch (wokal).

Album zawiera 11 utworów, a dodatkowo 4 bonus tracki, wśród których pojawił się pierwszy singiel promujący album pt. „Mapa naszych miejsc”.

Tracklista:

1. To The Bones
2. Hologram
3. Nad Miastem
4. Zniknę Zniknę Feat. Smolik
5. Nocne Ptaki
6. Now Run
7. There Is No One Feat. Baasch
8. To Rise
9. Listy
10. My Name
11. Reading Words From Silver Screen

Bonus Tracks:
12. Secret Life
13. I’m Angry
14. Still Angry
15. Mapa Naszych Miejsc

Oly. – wokal, ukulele Andrzej Konieczny – perkusja Fryderyk Szulgit – gitara Paweł Stachowiak – bas Orkiestra Symfoniczna pod batutą Andrzeja Koniecznego.

Muzyka i słowa – Oly. Produkcja i aranżacja – Andrzej Konieczny Nagrania: Andrzej Konieczny, Robert Amirian Nextpop Studio (wokal)

Leave a Reply