Fonograficzny Debiut Roku 2019 – Kto z nagrodą Fryderyk 2019?

Prezentujemy nominowanych w kategorii Fonograficzny Debiut Roku do nagrody Fryderyk 2019. Kto z nich otrzyma nagrodę dziś wieczorem? O tym przekonamy się podczas 25. Gali Fryderyk, która po raz pierwszy odbędzie się w Katowicach.

fot. materiały promocyjne

BARANOVSKI – w 2014 roku wziął udział w rogramie The Voice of Poland. Później współpracował m.in. z zespołem Xxanaxx, z którym nagrał płytę “FWRD”.

 

W 2018 rozpoczął pracę nad solowym repertuarem, czego efektem był pierwszy utwór “Mamo”. W tym roku ukaże się jego debiutancki album, który promuje najnowszy singiel “Zbiór”.

Pola Rise – wokalistka od lat nagrywa. A wszystko zaczęło się od współpracy z producentem Manoidem, z którym nagrała utwór “Away”. Pierwszą solową piosenką był jednak “Did You Sleep Last Night”.  W styczniu 2018 roku ukazała się jej debiutancka płyta “Anywhere But Here”, która zebrała świetne recenzje i przychylność fanów.

Roksana Węgiel – zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji The Voice Kids i Eurowizji Junior 2018. Jej pierwsza płyta pt. “Roxie” ukaże się już 10 maja.

Tęskno – „Mi” to tytuł debiutanckiego albumu Tęskno – projektu wokalistki Joanny Longić i pianistki Hani Raniszewskiej. Składa się na niego zbiór piosenek z autorskimi tekstami w języku polskim i muzyką, która stara się wymknąć podziałowi na znane gatunki i style, łącząc brzmienia akustyczne z nowoczesnymi. Okrzyknięty jednym z najbardziej obiecujących projektów 2018 roku, zespół po zaledwie roku istnienia ma na koncie występy m.in. na Open’erze, Slot Art Festivalu czy Transatlantyku oraz wyprzedane koncerty klubowe.

Tulia – ich kariera nabrała szybkie tempo w bardzo krótkim czasie. Wkrótce zespół będzie reprezentować Polskę w konkursie Eurowizji. Wszystko zaczęło się w październiku 2017, kiedy Depeche Mode opublikowali na swoim oficjalnym fanpage’u zaskakującą folkową wersję jednego ze swoich największych przebojów „Enjoy the Silence”. Cover wykonały cztery niezwykle uzdolnione dziewczyny ze Szczecina. Wielu fanów przecierało oczy ze zdumienia, a komentujący wręcz nalegali, by grupa nagrała kolejne utwory w unikatowej stylistyce . I tak narodziła się Tulia. Ich muzyka to połączenie klasycznych białych głosów charakterystycznych dla muzyki ludowej oraz najnowocześniejszej produkcji muzycznej.

Leave a Reply