“Dziewczyny grają” – nowy cykl audycji muzycznych w radiowej Czwórce

W czwartek 7 marca br. o godz. 19.00 na antenie radiowej Czwórki zadebiutuje nowa audycja muzyczna „Dziewczyny grają”. Co tydzień naprzemiennie cztery znakomite artystki – Marcelina, Rosalie., Kasia LinsJustyna Święs – podzielą się ze słuchaczami zawartością swoich płytotek. W pierwszej audycji swoje muzyczne inspiracje zaprezentuje Marcelina.

fot. materiały prasowe

Dzień Kobiet w radiowej Czwórce w tym roku przypadnie 7 marca. Tego dnia o godz. 19.00 na antenie pojawi się pierwsza audycja z cyklu „Dziewczyny grają”, w której cztery artystki: Marcelina, Rosalie., Kasia Lins i Justyna Święs zabiorą słuchaczy w podróż do swojego artystycznego świata.

Wszystkie na co dzień zajmują się muzyką – komponują piosenki, piszą teksty, grają i śpiewają. Ale kiedy wychodzą z sali prób, zaczynają słuchać innych. W każdym programie swoimi muzycznymi fascynacjami dzielić się będzie inna wokalistka, która zaprezentuje słuchaczom wybrane przez siebie utwory. Każda z piosenek okraszona będzie subiektywnym, a czasem intymnym komentarzem, ujawnieniem wpływu utworu na życie prywatne i zawodowe. Artystki przyniosą do studia swoje ulubione płyty i podzielą się związanymi z nimi wspomnieniami. W pierwszej audycji swoje muzyczne autorytety zaprezentuje Marcelina.

– Muzyka jest czymś, co pozwala nam określić w życiu klimat, atmosferę, zdefiniować się, rozpoznać. Muzyka jest jak poglądy, gusta, charakter. Nie można jej pominąć, gdy odpowiada się na pytanie: kim jesteś? – opowiada Marcelina.

Wokalistki biorące udział w audycjach pod hasłem „Dziewczyny grają” to zdolne, oryginalne i charakterne Dziewczyny. Mają swoich ulubionych wykonawców, płyty do których chętnie wracają i piosenki, które nucą pod nosem. Zachwycają się, rozczarowują, przelotnie fascynują.

– Muzyka podsyca emocje, targa wrażliwość, formuje rzeczywistość, kreuje nastrój. Wypruwa moje wnętrzności albo niesie ukojenie. Dobra piosenka to ta, do której tęsknie. Chętnie podzielę się nimi ze słuchaczami – opowiada Kasia Lins.

Każda z artystek reprezentuje inny muzyczny świat, inną wrażliwość oraz inne spojrzenie na muzykę. Dzięki temu słuchacze otrzymają eklektyzm artystyczny, który zainteresuje fanów różnych brzmień.  Łączy je jedno: miłość do muzyki, która będą zarażać słuchaczy Czwórki.

– Muzyka jest dla mnie przestrzenią, w której czuje się bezpiecznie i która uatrakcyjnia każdą, nawet najbardziej trywialną czynność – opowiada Justyna Święs.

Audycji „Dziewczyny grają” można słuchać na antenie Czwórki w każdy czwartek o godz. 19.00, na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

 

Leave a Reply