Reni Jusis w trasie koncertowej “Aureola Tour” – [Łódź]

Reni Jusis jest w trakcie trasy “Aureola Tour” promującej jej najnowszy album pt. “Ćma”. 2 marca wokalistka wystąpiła z premierowym repertuarem w Łodzi.

Występy Reni zawsze należą do niezwykle energetycznych. Przyjemne elektro-popowe brzmienie miesza się z bardziej wyszukanym beatem. Za urządzeniami elektronicznymi stał – występujący z Reni Jusis na koncertach, a także współpracujący przy ostatnich dwóch płytach (“Bang!” i “Ćma”) – Stendek.

Choć miejsce na koncert (Klub Narraganset) nie należało do najlepszych (kto był na występie Reni jesienią w klubie Wytwórnia miał porównanie), to wokalistka dała z siebie wszystko, by sprostać niełatwej sytuacji związanej m.in. z nagłośnieniem.

Pierwsze zaprezentowane piosenki to niemal wszystkie pochodzące z najnowszej płyty “Ćma”. Publiczność, która chciała usłyszeć największe przeboje wokalistki, także była usatysfakcjonowana. Po premierowych utworach wybrzmiały m.in. “Kiedyś Cię znajdę”, “Ostatni raz (nim zniknę)”, “Magnes”, “Jakby przez sen”, “Motyle”.

Każdy kto liczył na spotkanie z Reni Jusis po koncercie, miał szansę na autograf i wspólne zdjęcie.

fot. Polska Płyta / Polska Muzyka

RENI JUSIS jest jedną z niewielu polskich artystek, która w swojej karierze nie ogranicza się tylko do jednego wizerunku i stylu, ale cały czas poszukuje i podąża za najświeższymi kierunkami w muzyce.

Ma na swoim koncie 7 płyt studyjnych i współpracę z największymi legendami polskiej sceny muzycznej, między innymi: Michałem Urbaniakiem , Urszulą Dudziak, Ewą Bem i Marcinem Pospieszalskim. Jej muzykę można określić jako mieszankę muzyki tanecznej i elektroniki. Jej styl charakteryzują przestrzenne aranżacje i osobiste teksty. Najlepszą wizytówką Artystki są niezwykle dynamiczne i pełne energii koncerty klubowe, które łączą nowoczesny live-act z setami DJ-skimi.

Po odważnym, eksperymentalnym krążku “BANG!” sprzed dwóch lat, który zebrał wiele pozytywnych recenzji i zgarnął „Fryderyka” w kategorii muzyka elektroniczna, Reni Jusis powraca z ultra tanecznym nowym albumem zatytułowanym „ĆMA”, będący kontynuacją jej dotychczasowej klubowej twórczości.

Na nowym albumie “Ćma” Reni wróciła do korzeni, czyli muzyki tanecznej w najlepszym wydaniu. Już w pierwszych dwóch singlach z nowej płyty publiczność odnajduje echa jej poprzednich, bardzo ważnych w jej karierze płyt: “Trans Misji” czy “Elektreniki”. Najlepszymi momentami na nowym albumie są: “Aureola”, “So Far” (z udziałem MaJlo) i “Jeśli porcelana to wyłącznie taka” (gościnnie Jakub Gierszał).

“Postrzegam muzykę i obraz jako integralne części mojej wypowiedzi” – nasza rozmowa z Reni Jusis

Leave a Reply