Premiera płyty i trasa koncertowa zespołu REBEKA

22 lutego ukazała się trzecia płyta Rebeki pt. “Post Dreams”. Najnowszy singiel “Fale” prezentuje nieco inne oblicze grupy, która wkrótce wyrusza w trasę koncertową. Sprawdźcie szczegóły.

Charyzma sceniczna, głos Iwony i dopracowane produkcje Bartosza to znaki rozpoznawcze Rebeki. Duet tworzony przez Iwonę Skwarek i Bartosza Szczęsnego wydał właśnie swój trzeci album “Post Dreams”. Zwykle pierwszoplanową rolę grają w zespole analogowe syntezatory. Jednakże na tym albumie muzycy postanowili iść o krok dalej i na płycie pojawiły się klasyczne instrumenty takie jak smyczki czy trąbka. Płyta zawiera w sobie pełną amplitudę emocji. Z jednej strony zatapiamy się w delikatnie utkanych ornamentach, by za chwilę dać się porwać fali ryczących zimnofalowych gitar.

Wkrótce nasza recenzja płyty.

 

„Płyta momentami przywodzi na myśl piosenki z „Akademii Pana Kleksa”, wywołując przyjemną melancholię i udowadniając, że dźwięki retro wspaniale sprawdzają się kilkanaście (jeśli nie kilkadziesiąt) lat później”- Wysokie Obcasy Extra Joanna Wróżyńska.

„Teraz znowu po trzech latach od ostatniej płyty przyszedł czas na „Post Dreams”, czyli jedenaście muzycznych pereł , niesłychanie piosenkowych, opartych na elektronice, rozpiętych między tańcem a zadumą” Łukasz Kamiński Gazeta Wyborcza.

Duet trzeba zobaczyć na żywo, gdyż na scenie dają z siebie wszystko. Zagrali ponad 400 koncertów w Polsce i zagranicą. Na koncie mają trzy płyty długogrające, z czego debiutancka „Hellada” zdobyła tytuł polskiej płyty roku w rankingu „Gazety Wyborczej”. Rebeka powstała w 2008 roku z inicjatywy Iwony, kompozytorki i autorki tekstów, do której w 2010 roku dołączył producent Bartosz Szczęsny. W tym składzie grają do dziś, ale w trasę promującą “Post Dreams” wyruszają jako trio.

Rebeka odwiedzi Wrocław (14.03), Katowice (15.03), Łódź (16.03), Warszawę (28.03), Kraków (29.03), Sopot (14.04) oraz Poznań (26.04 Spring Break)

 

Album ukazał się nakładem Wydawnictwa Agora.

Spis utworów:

India

Cavegirl

Elesi

Fale

Zachód

The Last Episode

Cavegirl (jogging version)

Percival

We Will Love You

Światła

Mama

Leave a Reply