Neal Cassady z nowym singlem “Wait For Summer” [PREMIERA]

Nowy singiel “Wait For Summer” krakowskiej grupy Neal Cassady jest już ostatnim utworem promującym wydany w ubiegłym roku album “Later Than You Think”.

Neal Cassady to energetyczna neo-psychodelia, ładne piosenki poddane garażowej obróbce -powykręcane i rozimprowizowane. Zespół został założony przez Rafała Klimczaka i Marcina Gągole w 2014 roku. Współpraca zaowocowała nagraniem debiutanckiego albumu rok później, gdy do składu dołączyli Michał Dymny, Tomek Głuc i Hanka Harmata.

fot. Aleksandra Kucia

“NIGHT HOWLER” został wydany dzięki akcji crowdfoundingowej, m.in. w formacie winylowym.

Zespół występował pod nazwą Neal Cassady & The Fabulous Ensemble, grali m.in. na festiwalach Soundrive 2016 i Jarocin 2017. Druga płyta, zatytułowana „Later Than You Think” (2018), została wydana nakładem Music Is The Weapon. Album nagrano w odosobnieniu szczawnickiej chaty na górze Średniak. Zespół odszedł od elementów stylistyki folk-rockowej, rozstając się tym samym z Hanką Harmatą i jej harmonijką oraz zrezygnował z drugiego członu nazwy.

Neal Cassady obrał kierunek neo-psychodelii, wydłużając formy i wprowadzając elementy improwizacji. Mają za sobą ponad 50 koncertów i sesji radiowych (m.in. w Radiowej Trójce w ramach OFFSESJI) oraz występ w warszawskiej Zachęcie. Utwory zespołu zostały docenione przez wielu dziennikarzy muzycznych: Wojciecha  Manna, Piotra Stelmacha, Jarosława Kowala, Anieszkę Szydłowską, Tomasza Żądę. W tym roku planują kolejne wydawnictwa.

“Ten zespół jest pięknie dziwny. Jakby ktoś nakręcił alternatywny western, dodał muzyki dziwacznej, ulotnej, czymś zatrutej i obsadził w głównej roli wrzeszczące go Nicka Cave’a z okresu Murder Ballads; To jest chore…i dobre!” – Piotr Stelmach w audycji OFFENSYWA

 

Leave a Reply