Urodzinowy koncert Dody w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

11 lutego w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbył się koncert urodzinowy Dody. Wydarzenie promowało jej nową płytę pt. “Dorota”, na której zostały zarejestrowane utwory (głównie covery) z orkiestrą symfoniczną.

Podczas koncertu można było usłyszeć tylko kilka piosenek z najnowszej płyty. Niewątpliwą zaletą było zebranie na jednej scenie niemal całej orkiestry, która wzięła udział w nagraniu tego albumu.

Wydarzenie połączone zostało z oficjalną premierą singla “Nie mam dokąd wracać”. Ten premierowy utwór można było usłyszeć dwukrotnie podczas występu na żywo. Prócz tego wokalistka wykonała piosenki Ewy Bem (“Gram o wszystko”), Maryli Rodowicz (“Niech żyje bal”, “Gdzie to siódme morze”), Maanamu (“Krakowski spleen”), Anny Marii Jopek (“Ale jestem”) i Anny Jurksztowicz (“Stan pogody”). Usłyszeć też można było pierwszy autorski singiel pt. “Nie wolno płakać”.

fot. materiały prasowe

Promocyjny występ urodzinowy został zorganizowany dla najbliższych wokalistki, dziennikarzy i tych, którzy zakupili bilety VIP na marcowy koncert w Warszawie.

Ponieważ był to koncert urodzinowy Dody, dla przybyłych gości nie zabrakło tortu i szampana.

fot. Tomasz Kozłowski (Polska Płyta / Polska Muzyka)

 

Ten koncert był jednak przedsmakiem dużego widowiska, które odbędzie się 21 marca na warszawskim Torwarze. Kierownikiem muzycznym i aranżerem całości jest wspaniały kompozytor i aranżer Wojciech Zieliński, który stworzył aranżacje do ok. 1600 piosenek z repertuaru najwybitniejszych gwiazd polskiej sceny, pracując również przy bestsellerowych musicalach i realizacjach teatralnych. Koncert Dody z Orkiestrą to nie tylko muzyka, ale również wyjątkowe, przygotowane specjalnie na zbliżające się widowisko wizualizacje, pirotechnika i kreacje.

 

fot. Dawid Klepadło

 

Długo wyczekiwana premierowa płyta Dody pt. “Dorota” ukazała się 25 stycznia. Inna niż wszystkie dotychczasowe, ponieważ pozwala odkryć nieznaną twarz artystki. Zaskakująca, nagrana z orkiestrą, zawierająca utwory, które kochała babcia Dody… To właśnie jej wokalistka zadedykowała swój najnowszy krążek.

Album zawiera dwa premierowe utwory, w tym przebojowy „Nie wolno płakać”, a także niezapomniane hity w nowych brawurowych interpretacjach. To prawdziwa gratka dla fanów Dody.

Lista utworów na płycie “Dorota”:

1. NIECH ŻYJE BAL
2. NIE WOLNO PŁAKAĆ
3. I’M WITH YOU
4. GDZIE TO SIÓDME MORZE
5. GRAM O WSZYSTKO
6. KRAKOWSKI SPLEEN
7. SIGN OF THE TIMES
8. STAN POGODY
9. DWIE BAJKI
10. WRECKING BALL
11. NIE MAM DOKĄD WRACAĆ
12. NA STRUNACH SZYN
13. ALE JESTEM

 

fot. Dawid Klepadło

Leave a Reply