“Fantazja” oficjalnym singlem COMY

“Fantazja”, to pierwszy oficjalny singiel z nadchodzącej płyty “Sen o 7 szklankach” zespołu Coma. Płyta ukaże się 15 marca.

fot. materiały promocyjne

Pomysł na album to kontynuacja przygody muzycznej z 2018 roku na Męskie Granie w Krakowie. Coma została poproszona o zagranie tam stworzonego przez siebie projektu specjalnego.

 

Album jest studyjną wersją tego koncertu i składa się z piosenek z naszego dzieciństwa w nowych aranżacjach.
“Fantazja” jest jedynym całkowicie autorskim utworem i staje się swoistym komentarzem do tematyki całego albumu, wykracza jednak też znaczeniowo poza jego ramy. Wam zostawiamy już interpretację tego tekstu.

“Album ‘Sen o 7 szklankach’ składa się z piosenek naszego dzieciństwa oraz jednej piosenki autorskiej pt. “Fantazja”. Dzisiaj jako dorośli ludzie opowiadamy te piosenki na nowo z zupełnie innej perspektywy” – zespół COMA

“Pracując nad materiałem próbowaliśmy wyeksponować maksymalnie dziwność i uniwersalny przekaz tych piosenek, przepuścić je przez rockowy magiel Comy i uzyskać ponadgodzinny mocny, trochę nostalgiczny i transowy koncert, uzupełniony wizualizacjami z filmów.
Wiosenną trasę z tym materiałem nazwaliśmy „WITAJCIE W NASZEJ BAJCE”. To dobra okazja by odnowić dla siebie nasze pierwsze, nie do końca świadome inspiracje muzyczne, ale również by pokazać je naszym dzieciakom, które być może w inny sposób nie dotarłyby do tej muzyki.”

Leave a Reply