Nowy singiel Yaniny & 4GramY z płyty “Kręci się”

Wytwórnia Muzyczna MTJ prezentuje teledysk do utworu „Proszę nie mów nie” zespołu YANINA & 4GramY. Piosenka pochodzi z płyty „Kręci się”.

“Kręci się” to rockowy, niesamowicie przebojowy album Janusza Yaniny IwańskiegoW kompozycjach słychać fascynację najlepszymi latami brytyjskiego rock and rolla, harmonie i melodie brzmią jak w The Beatles, The Kinks, Blur czy Oasis, a do tego mają tę specyficzną energię, która nie pozwala usiedzieć spokojnie. Yanina pokazuje się z najlepszej strony jako interesujący i sprawny kompozytor, doświadczony gitarzysta i wokalista o ciekawej, lekko zachrypniętej barwie głosu. Niektórzy usłyszą tu znamiona jednego z największych przebojów wokalisty tj. “Wielkie podzielenie”.

Pierwszy, tytułowy singiel “Kręci się” został nagrany z gościnnym udziałem Muńka z zespołu T.Love. Utwór ten jest idealnym przykładem piosenki z doskonałym riffem, tekstem i rockandrollowym czadem.

Zanim Muniek zdecydował się na wspólne wykonanie piosenki “Kręci się” chciał ja na swój album. “Jakiś czas temu nagrałem pierwszą wersję tej piosenki” – opowiada o genezie kolaboracji muzyków Yanina – “Muniek po wysłuchaniu jej w samochodzie powiedział: “Yanina! Świetna piosenka! Daj mi ją, bo właśnie zbieram materiał do kolejnej płyty”. Odmówiłem. W czasie ostatnich nagrań przypomniałem sobie te historię. Zadzwoniłem do Muńka i zaproponowałem wspólne nagranie. Zaproszenie zostało przyjęte”.

Muniek Staszczyk: “Bardzo się cieszę, że wystąpiłem gościnnie na płycie mojego kumpla, z którym łączą mnie mocne, tzw. podwórkowe więzy. Yaninę znam właściwie od dzieciaka, mieszkaliśmy na jednej dzielnicy cudów – jak wówczas mawiano. (…) Yanina to był na osiedlu Ktoś, zawsze z gitarą, długie pióra, rockandrollowy image, niewątpliwie się wyróżniał… starsi mówili, że ma grać z Niemenem. Krążyły niesamowite opowieści, nie wszystkie oczywiście prawdziwe. Słuchałem ich z rozdziawioną buzią będąc małolatem… Minęły lata i sam zostałem muzykiem z tego samego podwórka… A dziś gramy razem. Historyjka zatoczyła fajne koło. Trzymam kciuki za powrót Yaniny z tą płytą”.

Leave a Reply