Oficjalna zapowiedź płyty Darii Zawiałow. Znamy okładkę i listę piosenek

Daria Zawiałow zapowiedziała, że jej drugi krążek „Helsinki” ukaże się 8 marca 2019 roku. Na płycie znajdzie się 13 kompozycji, w tym jedna zaśpiewana w języku angielskim. Wokalistka przygotowała również 3 bonusowe utwory, które pojawią się na wersji Deluxe Edition.

Ze wszystkich miast na świecie wybrała stolicę Finlandii. „Helsinki” to tytuł nowego albumu Darii Zawiałow, z którym artystka wraca po dwóch latach od znakomitego debiutu. Baczne obserwacje rzeczywistości Daria zamyka w trafnych zwrotkach i refrenach, po raz kolejny udowadniając, że możemy nazywać ją nie tylko zjawiskową wokalistką, ale i zdolną autorką. Artystka nie mówi we własnym imieniu – staje się narratorką i oddaje głos stworzonym przez siebie bohaterom. Kiedy trzeba, razem z nimi krzyczy i gani, waha się i szuka odpowiedzi na trudne pytania.

Skąd pomysł na tytuł? “Helsinki dosłownie stworzyły w mojej głowie obraz własnego świata. Wyobrażam sobie to miasto jako bajkowe, nierzeczywiste i chłodne jak moje piosenki. Jest to dla mnie pewnego rodzaju azyl, odległe miejsce, do którego mogłabym uciec. Położone nad wodą, otoczone jeziorami, mogłoby stanowić  dla mnie wspaniałą inspirację do tworzenia i obcowania z naturą. Od zawsze marzyłam żeby się tam wybrać, ale nigdy nie miałam okazji. Być może moja mityczna podróż  stanie się realna właśnie teraz po premierze albumu.” – mówi Daria.

Przy tworzeniu albumu Daria postawiła na pomoc duetu, który wspierał ją na debiutanckim albumie  „A Kysz!”- współautorami utworów z płyty „Helsinki” są bowiem Michał Kush oraz Piotr „Rubens” Rubik. Muzycznie jest eklektycznie – mocne gitarowe riffy artystka łączy ze splotem elektronicznych brzmień. Serwuje utwory z pazurem, ale też kojące ballady. Piosenek jest trzynaście, na wersji Deluxe Edition szesnaście. Jedną z nich, „Winter Is Coming”, wokalistka śpiewa po angielsku.

Drugi album Darii promuje singiel „Nie Dobiję Się Do Ciebie” wydany 28 września 2018 roku. Klip został już obejrzany ponad milion razy! Zawiałow mówi jasno: „Nie Dobiję Się Do Ciebie” to utwór, który jest wstępem do nowego etapu w moim życiu. Jest dla mnie czymś nowym, ale jednocześnie bardzo moim.

Tracklista:

 1. Płynne Szczęście
 2. Helsinki
 3. Punk Fu!
 4. Gdybym miała serce
 5. Szarówka
 6. Winter Is Coming
 7. Hej Hej!
 8. Saloniki
 9. Zbrodnie Ikara
 10. Nie dobiję się do Ciebie
 11. Majami Synek
 12. Wielka płyta
 13. Iskrzę się

Dodatkowe utwory na Deluxe Edition:

14. Kryzys wieku naszego

15. Zimne ognie

16. Freddie

15 marca Daria Zawiałow wyrusza w trasę koncertową, w ramach której będzie promować nowy album. Helsinki Tour wystartują w Toruniu a zakończy je występ na festiwalu Spring Break.

Helsinki Tour

15.03 – Toruń  Od Nowa

16.03 – Szczecin  Kolumba 4

17.03 – Zielona Góra  Kawon

21.03 – Lublin  Klub 30

22.03 – Kraków  Studio

23.03 – Rzeszów  Pod Palmą

24.03 – Bielsko Biała  Miasto

29.03 – Olsztyn  CEiIK

30.03 – Gdańsk  Stary Maneż

31.03 – Łódź  Wytwórnia

05.04 – Katowice  Rialto

06.04 – Warszawa  Stodoła

07.04 – Białystok  Zmiana klimatu

12.04 – Kielce  Bohomass 

13.04 – Wrocław  Zaklęte Rewiry

26.04 – Poznań  Enea Spring Break

Dodaj komentarz