Holak i Frosti Rege w coverze Apteki

Holak i Frosti Rege nagrali cover utworu „Chłopcy i dziewczyny” z repertuaru zespołu Apteka.

Piosenka „Chłopcy i dziewczyny” pochodzi z piątego albumu zespołu Apteka pod tytułem „Menda” wydanego na początku 1995 roku. Autorami słów oraz muzyki są Jędrzej Kodymowski oraz Olaf Deriglasoff.

Utworu „Chłopcy i dziewczyny” nie ma na płycie Holaka & Frosti Rege: „Tego nie widać, to słychać”.

 

Jak mówi Holak:

“Pewnego dnia (podczas wymiany opon w aucie dziewczyny), w czasie wysypu newsów w klimacie: „młodzi raperzy komentują/ wychodzą na przeciw starej szkole” – mam na myśli dyskusje o numerach z Peją, wypowiedzi Włodka itp. wpadłem na pomysł, żeby zrobić zrobić cover Apteki „Chłopcy i dziewczyny. Frosti pasuje idealnie do narracji numeru. Nie znał go, bo nie każdy 21 latek, nawet kumaty, go zna. Dla mnie to klasyk. Wyszło tak jak chciałem – naturalnie. Dopiero po tym, zorientowałem się, że razem z Frostim zrobiliśmy most muzyczny długi na jakieś 20 lat, który ani trochę nie przypomina kwadratowego koła. Narkotyki inne, technologia również ale szczera muzyka to wartość niezmienna.”

Premiera wspólnego albumu Holaka i Frosti Rege – „Tego nie widać, to słychać” – zaplanowana jest na 18 stycznia 2019. Krążek promuje kawałek „Na spokojnie”.

Dodaj komentarz