1 lutego premiera debiutanckiej płyty duetu Kwiat Jabłoni

W ubiegłym roku podbili nasze serca wspaniałymi singlami “Dziś późno pójdę spać” oraz “Niemożliwe”. Teraz zapowiadają debiutancki krążek. Prezentujemy okładkę płyty duetu Kwiat Jabłoni “niemożliwe”! Album ukaże się 1 lutego.

Jak napisał zespół w mediach społecznościowych:

“Jeszcze trochę nie dowierzamy, ale faktycznie jest! Nasza okładka. Album dostępny będzie wszędzie już od 1 lutego, nazywa się „niemożliwe”, zdjęcie zrobił Wojciech Grzędziński, a projekt Mateusz Różalski Design. Jesteśmy zaszczyceni. I bardzo szczęśliwi, że premiera zaczyna wystawać zza horyzontu.”

fot. okładka płyty

 

Już teraz zostali ogłoszeni nieformalnym objawieniem 2018 roku. Ich teledysk do piosenki “Dziś późno pójdę spać” uzyskał ponad 4,5 miliona odsłon na YouTube!

Zespół Kwiat Jabłoni tworzy rodzeństwo Kasia i Jacek Sienkiewicz. Oficjalnie funkcjonują od marca 2018 roku i mogą pochwalić się świetnie przyjętymi, często wyprzedanymi koncertami.

Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau’a i Chrisa Thile. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczną perkusję tworząc wyjątkową, świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień.

Ich muzyka oscyluje jednak gdzieś pomiędzy folkową lekkością, a aktorsko – popowym kolorytem. Najważniejsze stają się jednak żywe dźwięki, minimalistycznie zaserwowanych instrumentów.

 

🤘🏻

Leave a Reply